İkizler Projesi | Gemini Man

Geçtiğimiz gün, yemeden içmeden film çeken oyuncular listesine (Bknz: John Travolta & Nicolas Cage) bir ismi eklemeyi unutmuşum: Will Smith

Her sene bu adamın 1 filmine (hatta 2-3 filmine) denk geliyorum. Ne ara birini bitiriyor öbürüne başlıyor anlamış değilim ama Netflix aksiyon filmleri kotasının bir kısmını kendisiyle dolduruyor kesin!

Bu filmi izleme sebebim de Smith'ten ziyade yönetmen koltuğunda oturan Ang Lee. O varsa boşa harcanmış vakit sayılmaz nihayetinde :)


Yönetmen:  Ang Lee
Senaryo:     David Benioff, Billy Ray
Oyuncular:  Will Smith, Mary Elizabeth Winstead, Clive Owen, Benedict Wong


Aksiyon / Drama/ Bilim-kurgu   ·   117 dakika    ·     2019    ·   Çin / ABD

Hızla giden bir tren içinde, belirlenmiş hedefini hiiiiç zorlanmadan öbür dünyaya gönderebilen yetenekli mi yetenekli bir katilimiz var efendim. Adı Henry Brogan. Kendisi mesleğe yıllarını veren vermiş bir emektar. Zaten yavaş yavaş da "emekli olsam mı acaba?" diye düşünmeye başlamış.

Brogan alanında rakipsizliğinin keyfini çıkara dursun hayat kendisine farklı bir plan hazırlamakla meşgul.

Bir gün karşısına kendisi kadar yetenekli, adımlarını önceden tahmin edebilen bir başka isim çıkar. Ve Brogan bir yandan bu kişinin kim olduğunu çözmeye çalışırken diğer yandan da hayatta kalma mücadelesi verecektir.

"İkizler Projesi"ni diğerlerinden farklı kılan hikayesinden çok filmdi kullanılan teknoloji. Spoiler olmadan söyleyebileceğim şey şu: Ang Lee'nin dediği gibi sinema asla eskisi gibi olmayacak! Teknolojinin geldiği nokta gerçekten inanılmaz! (Filmin kamera arkasını merak ederseniz YouTube'da mevcut)


Başarılı görsel efektleri, heyecanlı motor sahneleri, Will Smith, Clive Owen ve tabii ki Ang Lee ile " İkizler Projesi" tam bir hafta sonu filmi. 

Herkese iyi seyirler!


4 yorum :

 1. Gerçekten harika bir film, heleki Bilim-Kurgu kategorisinde olması bir adım önde olduğunun göstergesidir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teknolojisini ilgi çekici. Bu tarza meraklı herkese tavsiye ederim.

   Sil
 2. Clive Owen'ı uzun zamandır bir filmde izlememiştim. Demin IMDB'den baktım. Birkaç filmde oynamış ama bana denk gelmemiş. Sevdiğim oyunculardan biridir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet dediğin gibi çok öne çıkmayan ama adını görünce "izleyeyim ben bunu" dedirten oyunculardan biri.

   Ben de en son Children of Men"de falan izlemiş olabilirim kendisini

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates