Fleabag

Geçtiğimiz haftalarda dağıtılan Emmy ödüllerini izlerken 3 diziyi not almıştım. Listenin en başında ise aday olduğu 11 dalın 6'sında ödülleri toplayan, aynı zamanda "En İyi Kadın Oyuncu" dalında BAFTA ödülünü de evine götüren "Fleabag" dizisi vardı. 

İnanılmaz eğlendiğim, bana eskilerden "Ally McBeal"i hatırlatan, sıcacık (ve duygusal) harika bir diziyle karşılaştım. 


Yapımcı:      Phoebe Waller-Bridge
Oyuncular:  Phoebe Waller-Bridge, Sian Clifford, Olivia Colman, Andrew Scott, Bill Paterson

Komedi / Drama  ·  2. sezon (12 bölüm)   ·    2016  ·   İngiltere

Ana karakterimiz fırlama, zeki mi zeki ama yalnız kadınımız Fleabag. Kimi zaman bize dönerek anlattığı kimi zaman da bizim tanık olduğumuz trajikomik hayatı ise dizimizin konusu.

Ginepig temalı kafesi, ilginç sevgili adayları, zıt kardeşi Claire, Flebag'i sinir etmekten zevk alan uyuz enişte Martin, mesafeli baba, sahte gülüşlü üvey anne ve kafeyi birlikte açtıkları & hikayesini zamanla keşfettiğimiz yakın dostu Boo... Her bir karakter kendi içinde ilginç :p


İlk sezon aslında Fleabag'i tanımak ve ona ısınmak için keyifli bir başlangıç. Ama 2. sezon efsane! Çünkü bu sezonda dizi tarihinin en tatlı ikinci rahibi ortaya çıkıyor.(İlki Jude Law'un The Pope'u. Bu arada onun da yeni sezonu başlıyor yakında müjdemi isterim)

Ünlü aktör Andrew Scott'ın canlandırdığı rahibin de ekibe katılmasıyla dizi fevkaladenin de fevki kıvamına geliyor. (tilkiye dakkat!)Çoğu zaman kahkahalar attığınız, kimi zaman da hüzünlendiren hayatın çok içinden, samimi bir hikaye izliyoruz. Farkli görünsek de aslında özlemlerimiz, hayallerimiz, hayal kırıklıklarımizla öyle çok benziyoruz ki aslında birbirimize...


Başroldeki Phoebe Waller-Bridge'in senaryosunu da yazdığı "Fleabag" son dönem izlediğim en kaliteli işlerden biri diyebilirim. Andrew Scott dışında sinir üvey anne Olivia Colman ve kıl enişte Brett  Gelman da çok iyi iş çıkarmışlar.

Dizinin tek kötü yanıysa sadece 25 dakika olan süresi. Hap gibi izlenip bitiveriyor maalesef!

İngiliz mizahını seviyorsanız severek izleyeceğinizi düşünüyorum. Şimdiden keyifli seyirler!12 yorum :

 1. Tam benlik birşeye benziyor :)

  YanıtlaSil
 2. Hemen izlenecekler listeme alıyorum 😀

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen pek sevmeyebilirsin sanki!
   İçimden bir ses öyle diyor ;)

   Sil
  2. Daha önce de senin sitede gördüğüm bir İngiliz diziyi izlemiş ve beğenmemiştim. Unutmamışsın 😀

   Sil
  3. Az çok tahmin edebiliyorum artık blogger arkadaşlarımın beğenilerini. Bu dizinin esprilerini deneyebilirsin gibi hissettim. Ama belli de olmaz tabii!

   It crowd hatırlıyorum tabii. O sanırım daha çok bizim jenerasyona komik geliyor 👍

   Sil
 3. Bu diziyi ödüllerden sonra ben de not etmiştim. Sen de söyleyince bak şimdi şart oldu izlemek ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı şeye dikkat etmişiz demek ki!
   Ben çok eğlendim. Umarım sen de keyifli izlersin

   Sil
 4. TV Time’daki listeme eklemişim meğer... bi de Ally McBeal dedin, iyice göynüme girdi bak... süresi de tam benlikmiş, mihiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hap gibi hemen bitiyor.
   3. sezonu da kesinleşmemiş. Çok üzüldüm

   Umarım bol bol gülersin Saçaklı :p

   Sil
 5. Öff ben de bayılıyorum bu diziye, keşke daha çok sezonu, bölümü olsa. Dediklerine de katılıyorum, ayrıca Andrew Scott <3 ben :). Kendisi Sherlock'ta da çok iyiydi buradaki karakteri de efsane zaten.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İçimi okudun resmen 💃
   Scott, Jude Law'dan sonra 2. favori papazınm. Sherlock'ta çok itici bulmuştum ama burada bu role cuk oturmuş. Ah tilki ahhh

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates