El Camino: Bir Breaking Bad Filmi

İyi bir dizi izleyicisiyseniz ilk 10 diziniz sorulduğunda "Breaking Bad" muhtemelen kendine bir yer bulacaktır listenizde. İncelikle örülmüş bir hikaye üzerine, yavaş yavaş pişen karakterleri de ekleyince "Breaking Bad"in en  başarılı drama-dizilerinden biri olması şaşırtıcı değil.

Biteli yıllar oymasına rağmen hayranları tarafından özlemle anılan bu dizinin devam filmi çekileceği haberi de sevinçle karşılanmıştı hayranları tarafından. Ve işte bu gün o gün! 

"El Camino: A Breaking Bad Movie" Netflix'te huzurlarımızda!


Yönetmen:  Vince Gilligan
Senaryo:     Vince Gilligan
Oyuncular:  Aaron Paul, Jesse Plemons, Jonathan Banks, Matt Jones, Charles Baker


Aksiyon / Drama   ·    122 dakika    ·     2019    ·   ABD

Doğal olarak BB hayranlarının ilk aklına gelen (dizinin sonunu düşünürsek) nasıl devam edecek ve biz hangi karakterleri izleyeceğiz sorusu... Spoiler vermeden şun söyleyeyim sürprizlere hazır olun ama şunu hatırlatmakta fayda var: 
"El Camino" tamamen bir Jesse Pinkman hikayesi...

BB'nin finalinde bıraktığımız Jesse'nin sonrasında neler yaptığını merak ediyorsanız bu filmde sorularınızın karşılığını bulacaksınız. Sık sık geri dönüşlerle eski hikayeye atıfta bulunulsa da ben film öncesi dizinin son bölümüne göz attım. Sonuçta kaç sene olmuş değil mi?
Film Jesse üzerine kurulu olduğu için Aaron Paul'un oyunculuğu da öne çıkıyor haliyle. (Açıkçası ben böylesi bir oyunculuk beklemiyordum kendisinden) 

Yaşadığı son dönemler ve psikolojik durumunu ise film ilerledikçe öğrenmeye başlıyoruz. Nelerle karşı karşıya kaldığı ayrıntılı biçimde anlatılıyor. Bu arada diziden tanıdık karakterler bir bir ekranda arz-ı endam eylemeye başlıyorlar. Fiziksel değişimlere çok takılmayın. Çünkü kolay mı yıllar yıllar geçmiş üzerinden dizi finalinin ve zaman kimseye acımıyor.


"El Camino" da tıpkı BB gibi dram yönü daha ağır basan ve yavaş yavaş tadını bulan bir film olmuş. "Vince Gilligan etkisi" filmde de aynen devam ediyor anlayacağınız. 

Filmi izleyenler - ya da dizi hayranları demek daha doğru olur sanırım-  ikiye bölünmüş durumdalar:
Bir yanda filmi seven, "sorularımızın cevabını aldık, biraz da özlem giderdik" diyenler. Diğer yanda ise "keşke dizi finaliyle noktayı koysaydık. Çok da gerek yokmuş aslında filme" diyenler...

Ben sanırım ikincisine daha yakınım. Muhteşem, kaçırmayın falan demem ama büyük beklentiler içine girmeden izlemenizi tavsiye ederim "El Camino" filmini.

Herkese iyi seyirler!

8 yorum :

 1. ben de birinci gruba yakınım, sevdim El Camino’yu. Harika bir yazı olmuş, eline sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben ortalama buldum açıkçası. Dizinin bittiği yerde kalsın benim için.

   Çok teşekkür ederim. Sevgiler

   Sil
 2. Diziyi bilmiyorum ben. Önce onu seyretmeli anladığım kadarıyla. Sanki severmişim gibi bu konuyu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence vakit ayır ve seyret diziyi.
   Gelmiş geçmiş en güzel dizilerden biri. Senin de beğeneceğini tahmin ediyorum.

   Sil
 3. Diziden filme dönüşüp de başarılı olan bir örnek yok galiba. Türkiye'de ve dünyada olan bütün örnekler dizilerin hayranlarını tatmin etmedi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok beğenen de olmuş ama ben diziyle kalsın dana iyi diyenlerdenim sanırım ;)

   Sil
 4. Izleyecektik eşimle ama her seferinde başka film açtık 😅

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok şey kaçırmış sayılmazsınız.
   Ortalama bir film

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates