The Fanatic

John Travolta, meslekdaşı Nicolas Cage gibi durup dinlenmeden, sürekli filmlerde oynuyor gibi geliyor bana. Sürekli baş rolünde olduğu bir film var bir yerlerde ama gel gör ki hiçbiri ses getiren, ilgi çeken cinsten değil - en azından benim için.

Kendisini bu kez de yönetmenliğini Limp Bizkit'in solisti Fred Durst'un yaptığı "The Fanatic" ile ekranlarımıza konuk ediyoruz. Afişi oldukça ilgi çekici, peki ya film?


Yönetmen:  Fred Durst
Senaryo:     Dave Bakerman, Fred Durst
Oyuncular:  J
ohn Travolta, Devon Sawa, Ana Golja, Morta Gonzalez Rodin

Gerilim   ·    88 dakika    ·     2019    ·   ABD

Adından da anlayacağınız üzere hikayemiz "fanatik" bir hayran üzerine kurulu.

Moose orta yaşı çoktan geçmiş ama içindeki ergeni bir türlü büyütememiş klasik sorunlu tiplerden biri. Hayatta önem verdiği tem şey yıllardan beri hayranı olduğu aksiyon oyuncusu Hunter Dunbar.

Onunla ilgili her şey Moose için altın değerinde. Afişleri, filmleri ya da kullandığı herhangi bir nesne...

Günün birinde Dunbar'ın yakınlardaki bir müzik mağazasında imza günü oyduğunu duyar duymaz dakikaları saymaya başlar. Tek isteği ona ne kadar hayran olduğunu söylemek ve imzasını almaktır.

Ancak imza günü ne Moose'un ne de Dunsar'ın beklediği gibi geçmez ve olaylar çorap söküğü gibi hızlıca gelişir.

Örneğini çok izlesek de bu tarz ünlü/hastalıklı hayran hikayeleri her daim ilgi çekici. Cünkü gerçek dünyada bir karşılığı olduğunu biliyoruz ve bu izleyene sanırım korkuyla karışık tuhaf bir heyecan da yaşatıyor. Zaten filmin hikayesi de Fred Dunst'un yıllar önce yaşadığı kötü bir tecrübeye dayanıyor. 


Buraya kadar tamam ama Travolta'nın oynadığı Moose karakteri korkutucu olmak yerine çizgi film karakteri gibi bir şey olmuş. İzlerken gülsem mi şaşırsam mı bilemedim. Hatta biraz daha ileri gidip oyuncunun filmografisindeki en kötü oyunculuk bile diyebilirim. 

Her şeyi ile vasata dahi ulaşamayan bir film "The Fanatic"
Vaktinizi boşa harcamayın, benden minik bir tavsiye 👎
6 yorum :

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates