The Romanoffs

Romanovlar, 300 yıldan fazla bir süre Rusya'yı yönetmiş ve son derece trajik bir hikaye ile anılan, dünyanın en tanınan ailelerinden biri.

O dönemde ülke hanedanlar arasında evlilikler yaygın olduğu için çoğu ülke yönetiminde de Romanovların torunları yer almış. Öyle ki Diana'nın oğulları Prens Harry ve William da Romanov Hanedanı'nın Avrupalı akrabaları arasında.


Yapımcı:      Matthew Weiner
Oyuncular:  Diane Lane, Aaron Eckhart, Isabelle Huppert, Christina Hendricks, Amanda Peet, John Slattery

Drama   ·  1. sezon (8 bölüm)   ·    2018  ·   ABD

Böylesine ilginç bir ailenin adını taşıyan bir dizi oluşturma fikri Mad Men'in yapımcısı Matthew Weiner'n aklına gelmiş. Ama klasik bir hanedan hikayesi beklemeyin, aksine Romanov Hanedanının günümüzde yaşayan akrabaları (olduğuna inananların)  hikayesi "The Romanoffs"


Her bölüm (toplam 8 bölümden oluşuyor) bu ailenin trajik sonunu gösteren bir sahne ile başlıyor ve sonrasında hemen günümüze dönüyoruz. Ve birbirinden tamamen farklı 8 ayrı hikaye ve farklı karakterler izlemeye başlıyoruz. Ama her bölüm Romanovlara bir şekilde bağlanıyor.

Weiner bu ailenin hikayesini bir "Tudors" ya da "The Crown" tarzından bambaşka tarzda anlatarak bence büyük bir risk almış. 

Kadroyu ise sağlam tutmuş:
Isabelle Huppert, Diane Lane, Aaoran Eckhart, Amanda Peet ve "Mad Men" kadrosundan  hatırladığımız John Slattery ve Christina Hendrics gibi isimlerle elini güçlendirmiş. 


Bazı bölümler (mesela 3. bölüm "House of Special Purpose" ve 8. bölüm The One That Holds Everything") resmen uzun metrajlı bir film tadı veriyor. Ama diğer bölümler için pek aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Muhtemelen genel kanı da benimle ayrı yönde sanırım çünkü Amazon dizinin 2. sezon anlaşmasının iptal olduğunu açıklamış. 

Belki ilerde bu ünlü ailenin hayatını farklı şekilde izleme olanağı buluruz kim bilir?
8 yorum :

 1. Romanofflar ve Hendricks görüyorum. Hemen izleniyor...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazı bölümleri çok iyi.
   Bakalım sen düşüneceksin?

   İyi seyirler!

   Sil
 2. İzlemek için can atıyorum, yazınızla daha da meraklandım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dediğim gibi genel olarak çok iyi diyemem ama bazı bölümler gerçekten film kalitesinde olmuş.

   İyi seyirler şimdiden!

   Sil
 3. Romanovlar çok ilgimi çeken bir aile. Bu konuda çok da roman okudum. Ama ne yazık ki, katledilmelerini haklı çıkarmasa da, kral da halka çok eziyet etmiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok ayrıntılı bilgi sahibi değildim bu aile hakkında ama diziden sonra merak ettim.
   Biraz araştırmak istiyorum. Belki kitap vs. bulabilirim haklarında yazılmış.

   Sil
 4. Mutlaka vardir ben de kütüphaneden aldim. Haklarinda yazılmış çok kitap var ☺️

  YanıtlaSil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates