Anna | Luc Besson

Hollywood kadın ajanları sever. Hele bu ajanlar genç, güzel ve sarışınsa! (Bakınız: Atomic Blonde, Red Sparrow, Charlie's Angels...)

Bu kervana aksiyon filmlerinin ünlü Fransız yönetmeni Luc Besson da katıldı. 
Son filmi "Valerian"da Prenses Lihio-Minaa'yı canlandıran oyuncu-model Sasha Luss'a başrol vererek...


Yönetmen:      Luc Besson
Senaryo:      Luc Besson
Oyuncular:      Sasha Luss, Helen Mirren, Luke Evans, Cillian Murphy

Aksiyon / Gerilim   ·    119 dakika    ·     2019    ·   Fransa / ABD 

Bu tür filmler özellikle Rus-Amerikan gerginliği üzerine inşa edilince daha bir gerçek, daha bir inandırıcı oluyor sanırım. Ki burada da taraflar aynı.

Acımasız Rus gizle servisi ve daha cool takılan Amerikan gizli servisi bu kez Fransa'nın başkenti Paris'te karşı karşıya geliyorlar.


Bu karşılaşmanın tam ortasında ise Rusya'dan Paris'e modellik yapmaya gelmiş Anna Poliatova var. Kendisi bu acımasız dünyada var olmaya, ajans sahiplerini dizginlemeye çalışırken artı-eksi kutbun kaçınılmaz karşılaşmasının da bizzat içinde bulunacaktır.

Sasha Luss'un Tanrı'nın verdiği her özelliği sonuna kadar kullanarak canlandırdığı Anna rolü izlenesi ama benim için bir Atomic Blonde'un Lorraine'i değil. 

CIA tarafında karizmatik Cillian Murpy soğuk güzelliği ili yer alırken. Luke Evans da Rus tarafını temsil ediyor. Ama ışıklar bir tek ismen üzerinde: Helen Mirren.
Olga adındaki profesyoneli nefis canlandırıyor. Kapanış bile bundan nasibini alıyor :)


Klasik bir ajan filmi olsa da "Anna"yı benzerlerinden ayıran en önemli şey Besson'un aklımızla oynarcasına düzenlediği zaman çizelgesi... Sürekli geri-ileri gidişlerle izleyici sersemletmeyi başarıyor. Ve bir noktadan sonra çok dikkatli değilseniz bu atlamalar arasında kaybolabiliyorsunuz.

Aksiyonu bol, şaşırtmacası bol ve Cillian Murhy'si bol  (bu detay tamamen kendim için :p) "Anna" evet  türe Besson'un şahsına münhasır bakış açısını (Bknz: Nikita) katıyor. Ama ne yazık ki vasatın üzerine çıkabilmeyi de bir türlü başaramıyor.

Herkese iyi seyirler!
8 yorum :

 1. Luc Besson'nun eski filmlerini çok severim. Adele'den sonrasını izlemedim. Bilmiyorum eskisi kadar güzel işler çıkarabiliyor mu.. Atomic Blonde da ne filmidi yahu <3 Sanatsal bakışla ortalama olsa da keyif almıştım. Tahmin edersin :) Şahane müzikler. New Order çalması yeter.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Luc Besson stili hala fark ediliyor. Bu filmde de 90'lar nostaljisi yapılmış. INXS "Need You Tonight" ilk aklıma geleni mesela!

   Ben de bayılmıştım o filme. En estetik dövüş sahnelerinin olduğu filmlerden biridir bana göre.

   Sil
 2. Güzel bir filme benziyor, izlenebilir. Teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim yorumunuz için.
   İyi seyirler!

   Sil
 3. oo güzel bir tavsiye, listeye ekleyelim izleyelim teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi seyirler şimdiden!
   Ben teşekkür ederim

   Sil
 4. Cillian Murhy'si bol olması izlemem için yeterli :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne aktör ama!
   Pazar günü yaratılmış olanlardan :P

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates