Anabelle Eve Dönüyor

Ve güzeller güzeli bebeğimiz bir sürü yer dolaştıktan sonra nihayet evine döndü!

"The Conjuring" serisi ile başlayıp "Anabelle" filmleri ile devam eden James Wan-korku-diyarında artık zaman hikayemizin kahramanları Ed ve Lorraine'in evlerine konuk olma zamanı.


Yönetmen:      Gary Dauberman
Senaryo:         James Wan, Gary Dauberman
Oyuncular:      Vera Farmiga, Patrick Wilson, McKenna Grace, Madison Iseman, Katie Sarife

Korku / Gizem / Gerilim   ·    106 dakika    ·     2019    ·   ABD

Gerçek bir hikayeye dayandığı söylenen Anabelle bebek, girdiği her eve bolca karanlık, spiritüel olayları (yoksa şeytani mi demeliydim?) da taşıdı hatırlarsanız.

Bu lanete uğrayanların peşinde koşmaktan helak olmuş Warren çiftimiz artık bebeği alıp, güvenli bir şekilde saklamanın en doğru karar olduğunu düşünürler.


Anabelle bebeği de evlerinin bodrumunda bu tür(!) eşyaları sakladıkları yerde, cam bir dolap içinde muhafaza etmeye başlarlar. Bebeğin laneti o kadar güçlüdür ki diğer eşyaların aksine dışarıda durmamalı hatta o cam dolaptan bin an için bile çıkmamalıdır.

Ve hikayemiz de çiftin kızı Judy bakıcısı Mary Ellen ile evdeyken meraklı ergen Daniela'nın onları ziyarete gelmesiyle başlar.


Anabelle serisi, "It" ve "The Nun" filmlerinde senarist olarak görev almış Gary Daubermen  -James Wan'ın desteğiyle-  yönetmenlik dünyasına b film ile merhaba diyor. 

Peki sonuç?

Diğer "Anabelle" filmleri ile kıyaslarsak Anabelle 3 bana göre serinin en zayıf filmi olmuş. Geren sahneler var; mesela filmin başındaki araba sahnesi ve evin bodrumunda geçen sahneler) ama bunlar bile filmin sivrilmesine yetmemiş.

Tabii çiftimiz Lorraine ve Ed'i kısa süreliğini izlememiz, onların yerini 2 genç oyuncuya bırakmalarının da bunda bir etkisi olabilir tabii. (Judy'i canlandıran McKenna Grace gayet iyi bu arada)

Karanlık atmosfer, jump scare denilen kısa, korkutucu sahneler ve Anabelle'in o sevimli yüzü filmi izlenir kılıyor ama serinin ilk filmlerini izlediyseniz muhtemelen size yeterli gelmeyecektir.

Merak eden herkese şimdiden iyi seyirler!
9 yorum :

 1. Dönme artık illet bebek!! ahahahaha

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olmaasss!
   Yine gelecek, yine gelecek :p

   Sil
  2. Bence ilk film kötüydü. Gerçekten sevmemiştim lakin ikincisi iyi sayılırdı :)

   Sil
 2. Ben bu serinin hiçbir filmini izlemedim. İlkine bakmak lazım bir ara

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. The Conjuring serisini tavsiye ederim.
   Korku filmi seviyorsan keyifle izleyebilirsin

   Sil
 3. ben ilkini izleyip çok sevememiştim sonra da devam etmedim zaten :D şimdi senin yorumunu okuyunca iyi ki devam etmemişim dedim :) Annabelle evden ne zaman çıktı ki zaten ahahah bir kurtulamadık başka bir seri başlatsalar daha iyi olur sanki

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahahaha doğru valla, ne zaman çıktı ki evden :p
   Seri gişe getirince bıktırana kadar devam maalesef

   Sil
 4. Korku filmlerini sevmiyorum ben ya :( Acı yemekleri de sevemedim zaten :D Böyle az gerilim güzel de öbür türlü çok etkiliyor beni. :D Yeni yazı gördüm diye okudum hemen ama okuması zevkliydi :D :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ooo ben her ikisini de severim :p
   Korku filmi doğru herkese hitap etmiyor.

   Güzel yorumun için teşekkür ederim

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates