Eve Dönüş | Ben Is Back

Yakın zamanda il sezonu sona eren "Homecoming" dizisini saymazsak, Hollywood'un yaşlanmayan isimlerinden Julia Roberts'ı beyaz perdede izlemeyeli şaka maka 2 yıl olmuş.

 En son "Mucize" (Wonder) ile kalplerimizi eriten Bayan Roberts bu kez yanına son dönemin yükselen isimlerinden Lucas Hedges'i alıyor. Ve oldukça duygusal bir hikayeyi "annelik" üzerinden anlatmaya çalışıyor.


Yönetmen:    Peter Hedges
Senaryo:       Peter Hedges
Oyuncular:    Julia Roberts, Lucas Hedges, Corutney B.Vance, Kathryn Newton

Drama  ·    103 dakika    ·     2018    ·    ABD

Filme, alışveriş sonrası keyifli bir araba yolculuğu ile evlerine dönen Holly ve ailesi ile başlıyoruz.  Evlerine yaklaştıklarında kapının önünde kendilerini sürpriz bir misafirin beklediğini fark ediyorlar. Holly'nin en büyük oğlu Ben, bu özel günde eve dönerek herkesi şaşırtıyor.

Ben'in beklenmedik ziyareti ile evde dengeler değişmeye başlıyor, Çünkü Ben'in kolay olmayan bir hikayesi var. Ve bu hikayenin diğer bir öznesi de annesi Holly.


"Eve Dönüş" her ne kadar Ben'i odak olarak almaya çalışsa da aslında Holly'nin yani bir annenin hikayesi. Anneliğin neleri göze almak, nelere dayanmak ve nelerden vazgeç(e)bilmen olduğunu anlatıyor. Bu yönüyle oldukça dramatik bir hikaye diyebilirim.

Yakın zamanda izlediğimiz "Güzel Oğlum" (Beautiful Boy) ile konu olarak müthiş benzerlikler taşıyor, Ama "Güzel Oğlum"un duygusal yönü çok daha ağır basarken bu filmde hikaye ufak aksiyonlarla hareketlendirilmiş. Bu da - bana göre- hikayenin sonlara doğru biraz dağılmasına neden olmuş.


Roberts'ı izlemek her daim keyifli ama filmin yıldızı şüphesiz Lucas Hedges. Son dönem filmlerinde yakaladığı başarıyı yine tekrarlıyor ve ne kadar başarılı bir dram oyuncusu olduğunu kanıtlıyor.

Filmin yönetmeni (ve Lucas'ın babası) Peter Hedges'i "What's Eating Gilbert Grape" ve "Bir Erkek Hakkında" (About A Boy) gibi sinemaya uyarlanmış kitapların yazarı olarak tanıdık. Ama kendisi yönetmenlikte de kararlı bir şekilde yol alıyor ve bu film ile filmografisine 4. filmini eklemiş oluyor.

"Eve Dönüş" beni - ister istemez kıyas yaptığım - "Güzel Oğlum" kadar etkilemiş olmasa da kendisini izleten duygusal bir film diyebilirim. 

Herkese iyi seyirler!

16 yorum :

 1. Ben de bugün yetişirsem gideceğim filme :). Beautiful Boy'u da izlemediğim için belki daha çok beğenirim filmi :).

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu fena değil ama "Beautiful Boy" çok daha etkileyiciydi bana göre
   Yorumlarını merakla bekliyorum.

   İyi seyirler şimdiden :)

   Sil
 2. Güzel detaylar vermişsin, merak ettim, çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Daha bugün film stoğumun olduğu hard diski tv ye taktım ve hangi filmi izlesem diye gezinirken 'What's Eating Gilbert Grape' filminin üzerinde durdum. Ama sonra War Photographer filmini seçtim. Filmin kitabının yazarının Peter Hedges olduğunu bilmiyordum. Yazında Johnny Depp'in filminin adını görmek bu yüzden gülümsetti beni :)
  Eve dönüş'ü izlenecekler listeme aldım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazarlığı bana göre yönetmenliğinden daha başarılı bir isim Hedges.
   Ama oğlu gümbür gümbür geliyor :)

   İzlersen şimdiden iyi seyirler dilerim

   Sil
 4. Agir dram iceriyor gibi izlenecek zamani iyi ayarlamali 😃

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "Güzel Oğlum" kadar olmasa da konusu nedeniyle biraz var tabii.
   Bu arada Julia Roberts hiç ki yaşlanmaz anlamadım valla!!

   Sil
 5. eve dönüş,dramatik amerikan ailesi filmi..izlemedim ama yorumları okumuştum,sanmıyosam julia,rehabilitasyondan eve döndükten sonra bağımlı oğluna yardım etmeye çalışan bir anneyi canladırıyo..bu arada julia Roberts 51 yaşındamış ben biraz daha yaşlı sanıyordum,çünkü sanmıyosam sinema kariyeri çok uzundu,eski filmlerini zilerdim ve bi de çok zenginmiş,140 milyon dolarlık servetiyle Hollywood'un en zengin oyuncusu ünvanının elinde bulunduruyo..vay be..😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet son dönemde sıkça izlediğimiz konulardan birine sahip.

   Çok haklısın ben Roberts'ı ilk "Mystic Pizza" filmiyle tanımıştım. Oyunculuğu çok çok başarılı aktrisler arasında olmasa da Hollywood'un sevdiği yüzlerden biri Bayan Roberts. En zengin oyuncu olduğunu bilmiyordum ama :s

   Sil
 6. Başroldeki genci Yaşamın Kıyısında'da izlemiştim. Biraz araştırınca başka güzel filmlerde de oynadığını gördüm. Yaşına göre güzel bir kariyer yapmış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de aynı fikirdeyim.
   Bundan sonra sık sık izleyeceğiz bence kendisini

   Sil
 7. Haklısın bu kadın cidden yaşlanmıyor. Yıllardır aynı ve çok severim filmlerini ben.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hollywood'un taş bebeklerinden biri diyebiliriz :p

   Sil
 8. Bu kadın yaşlanmıyor ve her zaman güzel.

  YanıtlaSil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates