Garantili Ölüm (Yoksa Paran İade) | Dead In A Week

İngiliz kara komedilerini sevenler için güzel bir film geçtiğimiz haftalarda ülkemizde de vizyona girdi. Genç ve olgun kuşağın 2 başarılı ismini (Aneurin Barnard & Tom Wilkinson) buluşturan "Garantili Ölüm (Yoksa Paran İade) adının da tam karşılığını veriyor. 

Bu filmde eğlenmeniz garanti!

Yönetmen:  Tom Edmunds
Senaryo:      Tom Edmunds
Oyuncular:  Tom Wilkinson, Aneurin Barnard, Freya Mavor, Christopher Eccleston

Aksiyon / Komedi / Drama    ·  90  dakika   · 2018  ·   İngiltere

Yorgun ve yılgın gencimiz William için hayatta yazmaktan başka tutunacak pek bir dal kalmamıştır. En büyük tutkusu olan yazmanın da bir getirisi olmamıştır. Denemeleri bir türlü yayımlanacak aşamaya gelememiştir. Böylesine bir durumda  "İşsiz, parasız ev aşksız geçen bir ömrün anlamı ne?" diye düşünürken kararını verir William. Dünyaya veda etmenin vakti gelmiştir.

Ama kendisinin yapması mümkün değildir. Bu yüzden son derece profesyonel bir şirkete başvurur. Her işi bilene yaptırmak lazım değil mi?

İşlem tamam dediği anda William için hayatı hiç tahmin etmediği bir şekle bürünecek ve genç adamın hayatı (ve de film) trajikomik bir hale bürünecektir.
Gayet eğlenceli, hoş bir senaryo üzerinden ilerleyen "Garantili Ölüm" tam bir hafta sonu keyif filmi. Abartısız oyunculuklar, soğuk İngiliz şakaları ve beklenmedik yan hikayelerle başından sonuna kendini izlettiriyor.

Özellikle usta oyuncu Tom Wilkinson'ın o ciddi ifadesi filmin ilerleyişi ile tezat düşüyor ama bu da hikayeyi daha komik hale sokuyor. En çok güldüğüm kısımlar şapkası ve silahıyla Wilkonson'ın olduğu sahnelerdi açıkçası.
Yönetmen ve senarist koltuğunda oturan Tom Edmunds bu film ile ilk uzun metraj işine imza atmış. Filmin ilk gösterimi de Edinburg Uluslararası Film Festivali'nde gerçekleştirilmiş. 

Pofuduk koltuk, sıcak çay keyfinize eğlenceli bir film eşlik etsin isterseniz "Garantili Ölüm" kara mizahı ile sizi bekliyor.

İyi seyirler!

Yorum Gönder

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates