Caution | Mariah Carey

Geçtiğimiz hafta "Vanishing" ile kulaklarımızın pasını aldıktan sonra gelelim divamızın son albümüne...

En son 2014 yılında "Me. I Am Mariah...The Elusive Chanteuse" ile müzik marketlere konuk olmuştu Carey. Geçtiğimiz günlerde piyasa sürülen "Caution" albümü ile R&B ve pop-soul çizgisini istikrarlı biçimde devam ettiriyor.
Albümden çıkan ilk single "With You" nefis bir ballad. Ve zamanlaması da oldukça manidar :) Şarkıcının yıllar önce ortalığı kasıp kavuran "Without You" parçasının 20. yılına denk geliyor. 

İkinci single ise benim albümde en sevdiğim ve açılış için çok doğru bir parça olan "GTFO". Birine "Sen bi defolup gitsene" demenin bu kadar kibar söylenebileceğine Mariah Carey'den başkası inandıramazdı beni sanırım. Duyar duymaz sevdim diyebilirim.
Hemen Albümden çıkan 3. single ise albümün dile en çok dolanan parçası "A No No" İlk dinlediğimde vasat bulmuştum ama fena dile dolanıyor dikkat!!

Muhteşem girişiyle "One Mo' Gen", güçlü melodik yapısıyla "Giving Me Life", Carey'nin yumuşacık vokaliyle "8th Grade", eski MC balladlarını özleyenlerini mutlu edecek "Portrait" ve bana biraz Beyonce tarzını hatırlatan "Runway"
Gerçekten Mariah Carey'nin en keyifli albümlerinden biri olmuş diyebilirim - ki ben onun balladlarını çok severim. Bu albümde ise hemen her şarkıyı sevdim.

İyinin kötüsü benim için "Caution" ve Ty Dolla Sign ile seslendirdiği "The Distance) oldu. Albümün geneline oranla bu 2 şarkıyı daha az sevdiğimi söyleyebilirim.

İş birliklerinden bahsetmişken Carey'nin albüme konuk ettiği diğer isimleri de ekleyeyim:
"Givin' Me Life"da Slick Rick ve Blood Orange ile; "Stay Long Love You"da ise Gunna ile çalışmış. Ben hiçbir ismi tanımıyorum, tanıyanlara selam olsun🙌 

Benim son günlerde keyifle dinlediğim albümlerden biri oldu "Caution". 
Carey hayranlarına da şimdiden iyi dinlemeler 🎵

8 yorum :

 1. Bu albümü mutlaka edinmem lazım.Teşekkürler paylaşım için

  YanıtlaSil
 2. Ya ben hala dinleyemedim :( Ama yılın albümlerini sıraladım blogta :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ooo arşivlik bir yazı desene!
   Okumaz mıyım?

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. Aaa sesini sevmiyor musun?
   Benim sevdiğim isimlerden biri ama eski balladlarını daha çok seviyorum tabii.

   Sil
 4. Hem sesi hem kendi güzel cok severim 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Whitney Houston'ın varisi benim gözümde.
   Bir de fazla hip-hop takılmasa !!! 🕴

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates