Piano and A Microphone | Prince

Müzik dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Prince -ya da Symbol- artık ne derseniz, 2016 yılında aramızdan ayrıldı. Müzik dünyasının gelmiş geçmiş en yetenekli isimlerinden biri idi. Sadece şarkıcı kimliği ile değil, onlarca şarkıcıya verdiği beste ve sözlerle de başarısını kanıtlamıştı. Ayrıca sayısız enstrümanı çalabilen - ve albümlerinin çoğunda enstrümanları kendi çalan-bir isim olduğunu da unutmayalım.

Biz onu hala "Purple Rain", "When Doves Cry", "Nothing Compares To You", "Kiss" ya da "Diamonds and Pearls" gibi birbirinden güzel parçalarla hatırlamaya devam edelim, ölümünden sonra yayınlanan ilk stüdyo albümü "Piano & A Microphone" 20 Eylül itibarıyla piyasaya sürüldü.

Adında da altı çizildiği üzere kayıtlar sadece piyano ile seslendirilmiş 9 şarkıdan oluşuyor. Bu şarkılar, Prince'in o tarihte çıkacağı bir turne öncesindeki bir prova sırasında kaydedilmiş. 

Şarkıları en sade haliyle ve kimi zamanda caz tınıları ile dinleme imkanınız var bu albümde. Hatta biraz deneysel bile diyebiliriz.

Ayrıca albümdeki "Mary Don't You Weep" parçası, önümüzdeki haftalarda vizyona girecek Spike Lee'nin "BlacKkKlansman" filminin de kapanış jeneriğinde kullanılmış. (Merakla bekliyoruz zaten)

"Purple Rain"den Joni Mitchell coverı "A Case of You", "17 Days"e kadar Prince şarkılarını farklı bir tarzda dinlemek isterseniz " 35 dakikalık "Piano & A Microphone" albümü sizi bekliyor.


8 yorum :

 1. Sometimes it snows in aprıl'ı da çok severim. Kendisi de bir nisanda ayrıldı aramızdan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O da yumuşacık ama hüzünlü bir şarkı
   Kendisini de anmış olduk böylece :)

   Sil
 2. Ben nedense sevmedim ya. Prince olunca atladım hemen çıkar çıkmaz. :((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha çok deneysel müzik sevenleri memnun edecek gibi bence de

   Sil
 3. Cok severek dinlerdim ölümüne de cok üzüldüm 😪

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gençliğimizden bir parça da onunla gitmiş oldu.
   İnsan en çok ona üzülüyor :(

   Sil
 4. Gerçekten çok başarılı.

  YanıtlaSil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates