Missions


Yapımcı:
        
  Julien Lacombe, Ami Cohen, Henri Debeurme
Oyuncular:
      Helene Vivies, Cement Aubert, Mathias Mlekuz, Jean Toussaint Bernard, Arben Bajraktaraj

Bilimkurgu  26 dakika , 2017  Fransa

Başladığım gibi bitirdiğim bir dizi oldu "Missions"
Bunda sadece konusu değil, kısacık - sadece 26 dakika süren- bölüm süreleri de etkili. Çünkü nasıl başladı, ne zaman bitti anlamıyorsunuz bile.
Ben şimdiden ikinci sezonunu iple çekiyorum, öyle söyleyeyim.

Mars gezegeninde kolonileşme artık iyiyden iyiye düşünülüyor- hatta düşünülmekten çıkılmış insanlı gönderiler başlamış.

Ekibimiz de kendi alanlarında başarılı kişilerden oluşuyor ve amaçları Mars'a yerleşip orada insanlığın sürdürülebilmesi için gereken koşulları araştırmak. Çok yüksek yatırım gerektiren bu uzay araştırmalarını 2 büyük - ve birbirine rakip- şirket üstlenmiş durumda. 

Dizi, Matt Damon'ın oynadığı "Marslı" gibi oradaki yaşamı konu almaktan çok, bu yolculuğu yapan ekibin psikolojisi üzerine odaklanıyor. Ekibin içinde bir de psikolog olması bu işi daha da ilginç hale getiriyor. 

Ekip, yolculuk ilerledikçe bildikleri bazı şeylerin aslında hiç de kendilerine anlatıldığı gibi olmadığı fark ediyorlar. Ama maalesef çözüm üretmek için pek de uygun bir ortamda değiller. Mars'a indikleri zaman ise çok daha büyük bir süpriz onlar bekliyor!!

Bir yanda hayatta kalma dürtüsü bir yanda ise böylesine büyük bir görevi başarmak için hayatlarını düşünmeden riske atmış bilim insanlarının idealleri. Ve onların bu iki sınır arasındaki psikolojik mücadeleleri...

Görüntüler ve müzikler de son derece başarılı. Özellikle açılış jeneriğinin, son zamanlarda izlediğim en güzel jeneriklerden biri olduğunu belirtmeliyim. 

Salt bilim-kurgu sevenler "Missions"ı biraz durağan bulabilirler ama benim gibi insan davranışları ile soslandırılmış şekilde seviyorsanız bu türü,  "Missions" bir çırpıda bitireceğiniz bir dizi olacak.

Herkese iyi seyirler!
6 yorum :

 1. yabancılarin hem kısa süreli hem de bölüm sayisi az dizi yapmalarıni seviyorum dizi kalitesinden ödün verilmeden uzatılsa dahi anlamlı oluyor 😊26 dakika olması konusu ile izlemeliyim dedim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir de bizim dizileri düşün. 2 saate yakın süren bölümler, birbirinin aynısı diyaloglar...Aslında çözüm belli ama reklam almak için uzattıkça uzatıyorlar işte.

   Umarım keyifle izlediğin bir dizi olur

   Sil
 2. Hımm...tam benlik bir dizi gibi duruyor.Seçtiğim dizleri bitirdim.Şu uzun yaz günlerinde iyi gider.Önerin için teşekkürler :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim.
   İzlersen yorumlarını da paylaşmayı unutma :)

   Sevgiler

   Sil
 3. Başlığı okuyunca bu filmi niye hiç duymamışım demiştim, dizi çıktı :-)

  Sen önerdiyesen izlerim :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım severek izlersin. İyi seyirler şimdiden :)

   İkinci sezonda senaryoyu çok dağıtmazlarsa, ilginç bir yeni sezon bizi bekliyor

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates