Dehşet Yolu | Downrange


Yönetmen:
        
  Ryuhei Kitamura
Senaryo:
        
     Ryuhei Kitamura, Joey O'Bryan
Oyuncular:
         Kelly Connaire, Stephanie Pearson, Rod Hernandez, Anthony Kirlew, Alexa Yeames, Jason Tobias

Korku, Gerilim   90 dakika , 2017

Efenim ben yeni öğrenmiş olabilirim ama yönetmen Ryuhei Kitamura biraz "kanlı canlı" filmleri ile bilinirmiş sinema dünyasında 🔪🔨🔫💣
Şu an sinemalarda gösterimde olan "Dehşet Yolu"nda bu çizgiyi bozmamış, bolca kanlı sahneleri ile yönetmenin filmografisindeki yerini almış.


Amerika'nın kuş uçmaz kervan geçmez bir yeri...
Filmlerde gördüğümüz gibi, sonu buharlı buharlı gözüken o uzun yollardan birindeyiz. 6 genç arabaları ile keyifli bir yolculuk hayal ederken, kötü talih onları burada yakalayıveriyor.Arabanın tekerleklerinden biri patlayınca "yardım mı çağırsak, en yakın istasyona mı gitsek" diye dolanıyorlar etrafta. Sonunda iş başa düşünüyor ve kendi işlerini kendileri görmeye karar veriyorlar.

Zaten bulundukları yerde de -ne tesadüf ki- telefonlar çekmiyor. 💀

Ancak bu kervan geçmez yolda onları bekleyen biri daha var! Ve hepsine hayatlarının en zor dakikalarını yaşatmaya kararlı.

Aslında  böylesine kısıtlı mekan seçimiyle akıcı bir film yapmak öyle çok kolay değil. Bu filmin bir benzerini yakın zamanda çölde bir asker öyküsü olarak "Duvar" (Sniper) filminde izlemiştik ama "Dehşet Yolu" onu yanında çok daha kanlı kalıyor tabii.


Gerilim, filmin ilk 20 dakikası sonrasında yükselmeye başlıyor ve filmin sonuna değin aynı çizgide devam ediyor. Tam bir nefes alacakken de beklenmedik bir final sahnesi ile kapanıyor.

Kendi kulvarında vasat üstü bir film diyebilirim "Dehşet Yolu" için. Özellikle slasher filmi sevenlerdenseniz izleme listenize ekleyebilirsiniz.

Herkese iyi seyirler!

8 yorum :

 1. Yanıtlar
  1. Çok sıkıcı diyemem kendi adıma.
   Çünkü böyle bir konuyu işlemek de kolay değil 1,5 saat boyunca

   Sil
 2. Güzel bir film izlemek lazım. Bu tür filmleri severim.

  YanıtlaSil
 3. Slasher sevmem, ama ‘duvar’ nasıl merak ettim onu izleyebilirim ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onu daha ilginç bulabilirsin. En azından çok daha az kanlı :)
   İyi seyirler şimdiden

   Sil
 4. adam yetenekli çıktı aylar önce nete düşünce izledim. dar alanda film çekmek zor iş. ama cesetler üzerine kadraj kurmasına ve onlara kullanarak (öldükten sonra bile) izleyiciye eziyet etmesine bayıldım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben ki kendimi dayanıklı bir seyirci olarak tanımlardım- bazı sahnelerde rahatsız olduğumu itiraf edeyim. Tam da o dediğin sahnelerde

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates