Ziyaretçiler:Gece Avı | The Strangers:Prey At Night


Yönetmen:
        
  Johannes Roberts
Senaryo:
        
     Bryan Bertino, Ben Ketai
Oyuncular:
         Bailee Madison, Christina Hendrics, Martin Henderson, Lewis Pullman

Korku  85 dakika , 2018

Bundan tam 10 sene önce gösterime giren "Ziyaretçiler"(The Strangers) hem konusu itibariyle hem de gerçek bir olaydan uyarlanmış olmasıyla izleyicileri gerim gerim germişti. Başroldeki Liv Tyler da filmin bonusuydu. Masum görüntüsüyle böyle bir korku filmi için gayet uygun olmuştu.
Sene 2018... 

İlk filmin yönetmeni ve senaristi Bryan Bertino "İlk film sevildi. Şimdi senaryoyu biraz değiştirip yazsam ama filmi ben yönetmesem, başka biri yönetmen koltuğuna otursa" demiş ve ortaya "Ziyaretçiler: Gece Avı" çıkmış.

Konu noktası virgülüne aynı, 3 maskeli canavarımız aynı, ilerleyiş birebir aynı...
Peki değişen ne? 

İlk filmdeki çiftin yerini bu kez, çocukları ile akrabalarının yanına tatile gelmiş bir aile var. Kızları Kinsey'in uzak bir okula gönderecekleri için son kez birlikte tatil yapmanın keyfini sürmek istiyor ailemiz.

Vardıkları kasaba - İşçi Bayramı sonrası olduğunu öğreniyoruz- ıssız, sessiz ve gayet puslu... Bu da korku filmi için ideal ortam demek. Zaten filmde dair sevdiğim tek şey de bu oldu.

Sonrasında "Tamara evde mi?" cümlesiyle başlayan ve tüm film sürecek bir gerilim. 
İlk filmi sevenlerdenseniz, bu film de muhtemelen sizi sıkmayacak. Ama bana göre ilk filmin lezzetini de vermeyecek. O yüzden izlemeyenler için öncelik ilk "Ziyaretçiler" olsun derim.

Bazı sahneleri ile sizi koltuğunuza yapıştıracak filmin oldukça şiddet ve kanlı sahneler içerdiğini de söylememe gerek yok sanırım. 

Filmde "Mad Men" dizisinden tanıdık bir sima - Christina Hendrics- görmek keyifliydi diyerek iyi seyirler dileklerimi göndereyim.
8 yorum :

 1. Johannes Roberts iyi niyetiyle bu tür filmleri etüd edip ortaya bir şeyler çıkarmaya çalışan bir yönetmen. Ancak fazla da zorlamamak lazım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "Hızlı ve Öfkeli" serisini de takip etmeyen biri olarak, kendisine başarılar dilerim o zaman ;)

   Sil
 2. Dönüp dönüp aynı filmleri yeniden çekmelerinden çok sıkıldım ben . AA bu da ne güzel olmuş dediğim de olmuyor üstelik.

  YanıtlaSil
 3. Filmin iki inceliği güzeldi. Biri Hendricks. Diğeri müzikleri. Kim Wilde ve Bonnie Tyler gibi "ağır toplar"ın çalması şık bir hareket. Lakin vasat bir film son kertede. Son 15 dakikası harici keyif verdiği söylenemez :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet müzikleri benim de çok hoşuma gitti.
   Ne de olsa bizim zamanlar :)

   Sil
 4. Oytun seyretmek istiyordu bu filmi de kıyamam beni ikna etmeye çalışıyordu birlikte seyredelim diye :) Söyleyeyim de ilkini izlesin ama tabi ki yine bensiz :)

  Sevgiler, mutlu hafta sonları diliyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ama ilki de biraz şiddet içerikli söyleyeyim.
   * RTÜK gibi hissettim kendimi birden :p

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates