Liberation | Christina Aguilera

Dinlemekten asla bıkmayacağım sesler varsa onlardan biri de kesinlikle Christina Aguilera'dır. 

Müthiş bir sesi varken kendini Britney, Kathy-varilerle aynı kefeye koy(durt)ması bana çok haksızlık geliyor. Çünkü bu kızda onlarda olmayan müthiş, Tanrı vergisi bir ses var. Ama gelgelim ki biz onu tuhaf makyajları, köpük şarkıları ve ortaya karışık dedikoduları ile duyuyoruz, izliyoruz.

Gelgelelim Christina kendini yenileme, doğallaşma çabalarını verirken boş durmamış, bir yandan da yeni albümünü kaydetmiş. 6 sene aradan sonra kendisiyle yeniden buluşmak büyük keyif! 

Kendisinin dediğine göre oldukça emek verdiği bir albüm olmuş. Çalışmalara 4 sene önce başlamış, hatta çoğu şarkıyı da yıllar önce kaleme almış. "Kadın gücü" temasının öne çıkarıldığı albümün hazırlık çalışmalarının altını bu yüzden çiziyor olsa gerek! 

Yani "Ben bu sözleri yazdığımda daha Hollywood taciz skandallarıyla, cam tavan sendromlarıyla uğraşmıyordu." demek istiyor.

Hemen her tarz parçanın olduğu albümde Aguilere Kanye West'ten Mike Dean'e Demi Lovato'ya kadar pek çok ünlü isimle çalışma imkanı bulmuş.

Tam yeri gelmişken de söyleyeyim; albümün ışıl ışıl parlayan şarkısı Christina-Demi düeti "Fall In Line" defalarca dinlenilesi... 

Bunun dışında beğendiğim yavaş parçalar "Deserve", "Masochist" Kapanışı yapan "Unless It's With You" da bu gruba yan kulvardan katılabilir.

Biraz hareketlenelim derseniz de sizi hemen "Sick of Sittin"e alalım. Soul ile tatlandırılmış  harika bir parça olmuş. Ben çok sevdim. Diğer parçalarsa bana göre vasat kalmış.

Bayan Aguilera özgürleşirken siz de durmayın, favori parçanızı seçin!
Keyifli dinlemeler 🎵

6 yorum :

 1. Yıllar önce Your Body şarkısıyla tanımıştım onu, gerçekten çok güçlü bir sesi var. :)
  Biliyor musun Transilvanya yoldaşım? Öz, hiç sıkmayacak bir şekilde albüm tanıtımı yapıyorsun, gerçekten tebrik ederim! ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nefiss bir sesi var kesinlikle katılıyorum! Aslında çok daha güzel albümler yapabilirdi pop piyasasına bu kadar uymasaydı :(

   Çook teşekkür ederim.
   Müzik yazarları eminim çok daha doğru yorumlar. Benimki sadece dinleyici fikirleri ;)

   Sil
 2. Bu kadının ticari zekası olduğunu sanmıyorum. Evet belki ilk zamanlar seks satar safsatasıyla biraz küpünü doldurdu. Fakat sonra sanat yapayım diyerek B2B albüm ile güzel bir işe imza attı aslında. Bence bu yolda devam etse inanılmaz şeyler yapabilirdi. Fakat gitti Bionic denen garabeti çıkardı (ki arada birkaç tane şarkı vardı gene dinlenebilecek). Yetinmedi Lotus çiçeği oldu, battı. Şimdi yeni albümü nasıldır bilmiyorum ama dinlenecekler arasında. Blues ve caz sularına geri dönmesi umuduyla şimdilik.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O ses nasıl böyle harcanabilir aklım almıyor!

   Bir pop-caz albümü falan yapsa düşünemiyorum nasıl bir şey çıkar ortaya :o

   Sil
 3. Sevdiğim güçlü seslerden biridir,geri dönmesi güzel oldu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi ama?
   Nerde onun gibi ses bu devirde?? Varsa yoksa rap, hip hop 😠😡

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates