Kasırgada Vurgun | The Hurricane Heist


Yönetmen:
        
  Rob Cohen
Senaryo:
        
     Scott Windhauser, Jeff Dixon, Anthony Fingleton, Carlos Davis
Oyuncular:
         Toby Kebbell, Maggie Grace, Ryan Kwanten, Ralph Ineson, Ben Cross, Melissa Bolono

Aksiyon  92 dakika , 2018

Hızlı ve Öfkeli filmlerinin hayranları Ron Kohen adına aşinadır muhtemelen. Çünkü 2982 kez yeniden çevrimi yapılan bu filmin ilk yönetmenidir efenim kendisi. Bu referansla da içinde bolca aksiyon olan bir film beklemeniz gayet normal - ki filmin afişi de ağızları sulandıracak türden.

Filmimiz '92 yılında ortalığı yakıp yıkan Andrew kasırgası ile açılıyor. 2 minnak çocuğumuz babaları ile eve dönüş yolunda bu fırtınanın içine kalırlar. 

Burada yaşadıkları da, bu 2 çocuğun gelecekteki hayatlarını yönlendirecek izler bırakacaktır.
Ve geliyoruz günümüze...

Amerika'nın kasırga bölgelerinde kalan Alabama eyaleti. Burada yaşayanlar bu tarz doğal olaylarına alışık olsalar da meteorolojist ve fırtına uzmanı Will, bu seferkinin öncekilere benzemeyeceğini söylemektedir.

Bunca harala gürele arasında, insanlar evlerini boşaltırken ve can derdine düşmüşken, başka şeyler planlayanlayanlar da vardır tabii...
Kasabada kasırga mücadelesi yapılırken, kasabada görevli polis memuru Grace, Will ve onun eski asker kardeşi Breeze ile bambaşka bir konuda mücadele etmek zorunda kalacaktır.

M"Lost" dizisinin tanıdık yüzü Maggie Grace'i Casey rolünde izlediğim "Kasırgada Vurgun" özellikle özel efektleri ile bu tarz sevenleri tatmin edecek. Hele sondaki tır kovalamaca sahneleri "Hızlı ve Öfkeli" yönetmeninden beklenen şekilde olmuş, keyifle izleniyor.
Beklentiniz sadece aksiyonsa büyük ölçüde sizi tatmin edecektir diye düşünüyorum. Ama kendi adıma biraz daha fazla kasırga sahnesi izlemeye hayır demezdim.  Beklentinizi çok yüksek tutmadan 92 dakikalık bir maceraya hazır olabilirsiniz.

Herkese iyi seyirler!


2 yorum :

 1. Bugün filme gidecektim üşendim gitmedim. Artık Jurassic World'a giderim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bana göre bir şey kaybetmiş sayılmazsın.
   Vasat bir film, sadece 1-2 aksiyon sahnesi için izlenebilir.

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates