Doğruluk Mu Cesaret Mi?


Yönetmen:
   
  Jeff Wadlow
Senaryo:
   
     Jillian Jacobs, Michael Reisz
Oyuncular:
     Lucy Hale, Tyler Posey, Violett Beane, Sophia Taylor Ali, Hayden Szeto, Sam Lerner

Korku, Gerilim  100 dakika, 2018  

Madem son günlerde "gerilim" türünden ilerliyorum, yeni haftada da sırayı bozmayayım ve ilk konuk olarak "Doğruluk mu Cesaret mi" filmini alayım. Geçen hafta gösterime giren film, adından da tahmin edeceğiniz gibi, doğruluk mu cesaret mi" oyunu üzerine kurulu bir hikayeyi anlatıyor.

Hikayemizin kahramanları kanları kaynayan, "haydi eğlenelim" modundan çıkamayan bir grup genç. Keyifli bir tatil için Meksika'ya gidiyorlar. Gayet eğlendikleri gecede, grubumuzdan Olivia- ki kendisini "Pretty Little Liars"tan tanıyoruz- barda biriyle tanışır.

Bu gizemli adam onlara eğlencelerini katlayacak bir öneriyle gelir: yakınlarda bir yerde korkunç ve ürkütücü yıkık bir kilise vardır. Adrenalini yükseltmek için güzel bir yer!

Tabii bizim grup durur mu? Hemeeeen soluğu bu gizemli yerde alırlar.
 Burada güler eğlenirken filmimize adını veren "doğruluk mu cesaret mi" oyununu oynamaya karar verirler.  Ancak bilmedikleri bu oyuna girenin bir daha çıkamayacağıdır.

Gerilim filmleri için ilginç konu bulmak zor. Bu yüzden senaristler de hoş bir gençlik oyunundan ürkütücü bir gerilim filmi çıkartmaya çabalamışlar.
 Özel efektlerle de bu etkiyi artırmak istemişler ama bence film korku/gerilim olmaktan öte son derece yavan, sıradan bir gençlik filminden öteye gidememiş.

Ne karakterler ne de senaryo yeterince etkileyici olabilmiş. Hele bazı sahneler var ki korkmak yerine hafif bir tebessüm bile ettirebilir size.  IMDB puanı 4.5 olan film, bence bu puanı hak ediyor. Çünkü bana göre son derece vasat bir film.

Konuyu ilginç bulduysanız ya da  Lucy Hale'i seviyorsanız tercih edebilirsiniz ama diğer türlü beklentilerinizi çok yükseltmeden gitmenizi tavsiye ederim sizlere.

Herkese iyi seyirler!
10 yorum :

 1. Korku filmlerini çok seviyorum ama bir türlü yeterli bulamıyorum yapılan filmleri. Dediğin gibi fazlasıyla yavan kalıyorlar. Oyunculuklar kötü oluyor çoğunlukla... Müzik ve efektler yeterli gelmiyor. Konunun ise her zaman kalabalık bir grup genç etrafında dönmesi insanı sıkıyor. Büyük bir ihtimalle sinemada izlemem bu filmi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazısı insanı ekrana çiviliyor ama maalesef bun bu filmi çok vasat buldum. Hele bir efektler var ki aman amannnn!

   Sil
 2. Macera peşinde koşan bir grup gencin başına gelen klasik olaylar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kısa ve güzel bir özet olmuş kesinlikle! :)

   Sil
 3. Orda bir teen wolf mu gördüm?? :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ama yine bilmediğim yerden sordun :((

   Sil
  2. Ama nasıl bilmezsin kız , hiç mi duymadın :)) tyler posey in oynadığı teen wolf dizisi ( 6 sezon sürmüş )gençler arasında pek meşhurdu , hala öyle mi bilmem , bende başlarını izlemiş olabilirim🙊 😅 Meşhur kurt adamımız bile kurtaramamış yani filmi :))

   Sil
  3. Duydum da kim oynuyor kim oynamıyor hiç bilgim yok :(
   Demişsin zaten gençlik dizisi diye işte :p

   Sil
 4. Konusu ilginçmiş 😉 Adamlar senaryosuzluktan ne yapsınlar 😀

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O yönden bakınca kolay değil tabii sürekli ilginç bir şeyler bulabilmek :p

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates