Daha Yeni Başladık | Just Getting Started


Yönetmen:
        
  Ron Shelton
Senaryo:
        
     Ron Shelton
Oyuncular:
         Morgan Freeman, Tommy Lee Jones, Rene Russo, Joe Pantoliano, Jane Seymour

Komedi, Aksiyon   91 dakika , 2017

Afişi görünce etkilenmemek mümkün değil! Bir yanda eskimeyen isimler Morgan Freeman, Tommy Lee Jones ve güzeller güzeli Rene Russo ve Jane Seymour.
Diğer yanda ise yönetmen koltuğunda oturan ve  "Tin Cup" ce "Bull Durham" filmlerinin senaryolarında imzası bulunan Ron Shelton. Anlayacağınız kombinasyon merak uyandırıcı.

Hikayeniz emekliliğini yeşil, sakin bir yerde geçirmek isteyenlerin buluştuğu güzel mi güzel Palm Springs villaları "Villa Capri". Burada yaşamak sadece istemekle olmuyor tabii, bolca da nakit gerekli.

Böyle özel ve güzel bir yerin yönetimi de mühim. Bu görev de Morgan Freeman'ın canlandırdığı şeytan tüylü Duke'a verilmiş.

Duke, girdiği her ortamda kendini sevdiren, vilları (daha) eğlenceli hale getirmek için elinden geleni ardına koymayan ama biraz da keyfe keder bir yönetici.

Kendine hayran dişi sakinler ve kafa arkadaşları ile güzel güzel yaşayıp giderken, villara yeni bir misafir gelir:
Tıpkı Duke gibi bir Alfa erkeği olan Leo bir anda tüm spotları kendine çevirir.
Duke Leo'yu gözlem altına almaya başlamışken, Villa Capri bu kez güzel mi güzel bir başka misafire kapılarını açar.

Suzie ve minik köpeğinin gelişiyle ortalık epey karışacaktır.
Eğlenceli hikayesine ve kadrodaki isimlerine rağmen "Daha Yeni Başladık" üzülerek söylemek zorundayım ki bu sene izlediğim en sıkıcı filmlerden biri oldu.

Konunun 91 dakikaya yayılması için gereksiz yere uzatılması, birbirinin tekrarı olaylar vs. vs filmi iyice yavan hale getiriyor. Sanırım filmin tek artısı böylesi isimleri toparlamak ve Hollywood'daki "genç oyuncu" kuralına gülümseyerek göz kırpması olmuş.

Kendi adıma filmde sadece Morgan Freeman'ı izlemek keyifliydi diyebilirim. Bunun dışında vasatın da altı bir filme imza atmış Bay Shelton.

Eğer bu isimleri izlemeyi seviyorsanız "Daha Yeni Başladık"a bir şans verebilirsiniz. Ama bana kalırsa beklentinizi çok da yüksek tutmayın!

Herkese iyi seyirler!

4 yorum :

 1. Ah ben de aynı şeyleri söyleyecektim. Dün akşam izledik filmi. Ne kadar içim sıkıldı anlatamam. Neden olduğunu da anlamadım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen, ayıldım bayıldım ama sonunu getirebildim :p

   Sil
 2. Bazen oyuncu kadrosu ve yönetmene aldanıp filmi izliyorsun ama hayal kırıklığı yaşıyorsun. Ben Song to Song'da yaşamıştım bunu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef :(
   O film de zor bitirdiğim filmlerden biriydi bu arada. Hiç sevmemiştim.

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates