Golden | Kylie Kovboylar Diyarında

"Salı sallanır" demişler, o zaman biz de bugün biraz sallanalım. Bize eşlik etmesi için de Bayan Minogue'u davet edelim ne dersiniz? Çünkü kendisi, geçtiğimiz hafta tam 14. stüdyo albümü "Golden"ı piyasaya çıkardı. Ve uzun zamandır bekleyen hayranlarının yüreğine bir tutam soğuk su serpti.

Albümden çıkan ilk single "Dancing" gayet kıpır kıpır, neşeli ve country ezgileri taşıyan bir parçaydı. Zaten "country albüm" yolda dedikodularını da bu single ateşledi. Ardından gelen "Stop Me From Falling" ve "Rainin' Glitter" parçaları da benzer tınılardaydı. 
Ama yeri gelmişken hemen belirteyim "Golden" bir country albümü değil, olsa olsa country ezgileri ile bezenmiş bir pop albümü olabilir. Bazı şarkıları country'nin doğum yeri olan Nashville'de kaydetmesi de - kendisinin dediğine göre- bu ruha bürünmesine yardımcı olmuş. 

Albümde toplam 12 parça var - deluxe albümde ise +4 sürpriz parça ile sayı 16'ya çıkıyor. Ayrıca bu albüm güzel bir nostalji olarak sınırlı sayıda kaset formatında da basılmış.
Mayıs ayında 50 yaşında girecek olan popun miniği Bayan Minogue, bu albümün "altın yıllarına" denk geldiğini düşünüyor olacak ki şarkı sözleri bol bol "eskidik ama yaşlanmadık, hayatımızı yaşayalım, dans edelim, anı yaşayalım" benzeri sözlerle dolu. Buna en güzel örneklerden biri de albümle aynı adı taşıyan "Golden"

Genel olarak albüm hareketli ve kıpır kıpır parçalarla dolu. Mesela "Live A Little", "One Last Kiss", "Lost Without You", "Every Little Part of Me" ya da "A Lifetime To Repair" gibi... 

Albümde duygusal melodiler de yer alıyor tabii mesela dinler dinlemez sizi saran "Music's  Too Sad Without You" nefis bir düet. Üstelik Kylie'nin düet yaptığı kişi de çok tanıdık. Bizim Frankenstein'a şarkı yazan çocuk :) Bunun dışında "Radio On" ve "Sincerely Yours" da duygusal dinleyicilerini bekliyor.
Benim kişisel favorilerime gelince "Shelby 68", "Raining Glitter" ve "Sincerely Yours"a dinler dinlemez bayıldım. Ballad olarak ise "Music's Too Sad Without You" favorim. "Lost Without You" ve "A Lifetime To Repair"i de dinledikçe sevdim.💃🏻🕺🏻

Özetle "Golden" yine pozitif, neşeli şarkılarla dolu, içine biraz country esintileri atılmış bir Kylie albümü olmuş. Ve bana göre eski albümlerden "Aphrodite" ve "Kiss Me Once" ayarında yani orta kıvamda. Yine de Kylie hayranlarını çok  üzmeyecek bir albüm diyebilirim.

Bakalım siz ne düşüneceksiniz? 
Keyifli dinlemeler 🎵

4 yorum :

 1. En çok eeeen eski hallerini severim, sesi bile bangır bangırdı o zaman sonra seksi moda döndü :D

  YanıtlaSil
 2. Sayende ben de albümü dinlemeye başladım.Belki seveceğim yeni şarkılar bulurum.
  Teşekkür ederim! ^^
  Bu arada ben de Dancing'e bayıldım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah çok sevindim :)
   Fırsat bulursan diğer albümlerine de göz at. Beğenebilirsin

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates