Dört Ayaklı Mucize | Julia Romp

Eğer R.J. Palacio'nun "Mucize" adlı kitabını okuyup(ya da tatlılar tatlısı filmini izleyip) sevdiyseniz büyük ihtimalle bu kitabı da çok severek okuyacaksınız. Çünkü "Dört Ayaklı Mucize" de özel bir çocuğun hayata tutunma çabasını en içten şekilde anlatıyor bizlere... Üstelik bu kez yanında patili bir de minik dostu var! 🐾

Hikayemizin kahramanları George adında şirin, otizmli bir çocuk ve onun hayatına aniden giriveren asi, başına buyruk kedimiz Ben. Bir de gizli kahramanımız var ki asıl bence o kocaman bir alkışı hak ediyor: George'un hayatını her an daha güzelleştirmeye çalışan annesi Julia.


Kimseyi kolay kolay hayatına sokmayan George bir gün bu deli tekirle tanışıp yakın arkadaş olunca Julia için yeni bir yaşamın kapıları açılır. Artık sadece evlerini değil hayatlarını da bu yeni misafirle paylaşacaklardır.

Anne Julia'nın ağzından yazılmış bu sevimli ama bolca duygusallık içeren hikayeyi bir çırpıda okuyacağınızdan eminim. Hem akıcı hem de dili son derece sade. Bu açıdan çocuklar için de güzel bir okuma alternatifi olabilir diye düşünüyorum.

 "Kedicik havayı kokladı. George da eğilerek ona iyice yaklaştı. George'un başı kedininkiyle aynı hizaya geldiğinde kedi dosdoğru onun gözlerinin içine baktı. O sırada George'un başını çevireceğinden emindim. Ama çevirmedi.
Siz de hayata karşı birlikte mücadele eden bu 2 kafadarı tanımak, o güzel dostluklarına tanık olmak istiyorsanız "Dört Ayaklı Mucize" sizi bekliyor!

"A Friend Like Ben: The Cat Who Came Back For Christmas"
Yazar: Julia Romp
Çevirmen: Ayşegül Şah Bozdoğan
2014 Habitus Yayıncılık, 344 sayfa

10 yorum :

 1. Mucize filmini 4 5 gün önce eşimle izledim.Ciğerimi söktü az biraz🙈😁Cok güzeldi.💕Ya bennn bilim kurgu gerilim fantastik kitap ve filmleri tutkunuyum bana neden migren tutturan dramlarla geliyosunuzz?😁Her zamanki gibi güzel öneri sibelynkam❤️Şaşırt be bi kere de beni!😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu da insanı yüreğinden vuran bir kitap. Bir de ekstra tüylü bir yumak var tabii :P
   Oley oleey mutlu oldum şimdiii :)))

   Sil
 2. Daha diğerini de okumadım , not alayım bir kenara.

  YanıtlaSil
 3. Not aldım. Seveceğimi düşündüğüm bir kitap.. Öneri için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 4. Merak ettim, Tahminimce sol ayağım gibi bir kitap

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir çırpıda biten, yumoş yumoş bir hikaye diyebilirim

   Sil
 5. Çok okumak isterm ama sonunda kediye bişey olursa kalbim dayanmaz..
  Bu arada ne kadar güzel bir blogun varmış şimdi keşfettim takibe alıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, çok mutlu ettin beni. Hoşgeldin
   Her zaman beklerim yorumlarını :)

   * Ufak bir macera geçiriyor ama başka bir şey söylemeyeyim ki büyüsü kaçmasın

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates