Under The Radar Vol:2 | Robbie Williams

Ne zamandır yazısı bekliyor, haftayı bitirirken eski haftaya da 2017 albümlerine de Robbie Williams ile veda etmek istedim.

Take That grubundan bu yana çok yol katetti Robbie hatta grubun en verimli elemanı çıktı. En yakın takipçisi Gary Barlow oldu ama o da çook uzak ara...

"Angel", "She's The One", "Feel" gibi muhteşem şarkıları barındıran Escapology albümünden "Intensive Care" albümüne ya da geçmişe saygı albümü "Swing Both Ways"e kadar her albümü belli bir standardın üzerinde olageldi.
2016 yılında çıkardığı "The Heavy Entartainment Show" ile de tarihte en çok Brit ödülü kazanmış isim olma unvanını da kazandı Mr. Robbie. İşte böyle başarıya doymuş şarkıcıların yaptıkları şeylerden biri de hayranlarım mahrum kalmasın diyerek - kıyıda köşede kalmış şarkılarını da gün yüzüne çıkarmaktır.

İlkini 2014 yılında çıkardığı "Under The Radar" serisinin ikincisi de 2017'nin son aylarında bizimle buluşturdu. Diğer albümlerine girmeyen B-side ya da demo parçaları topladığı hayranlarına özel bu albüm bence piyasadaki pek çok "başarılı" albümden daha güzel.

Farklı zamanlarda yapılan şarkılardan oluştuğu için albümde her çeşit melodiye rastlamanız olası.
Giriş şarkısı "Satellite" tam bir Robbie Williams parçası. Aynı şey "Eyes On The Highway" için de geçerli.

Klasik bir Dolly Parton şarkısı olan "9 to 5" çok enerjik olmuş. Ama albümün en en hareketli parçası kesinlikle "Go Mental". Duyar duymaz istemsizce hareket etmeye başlıyorsunuz.

Biraz romantik olalım derseniz "Ms Pepper" ve "My F**k You To You" sizi bekliyor. Nostalji severler de unutulmamış. "Swings Both Ways" albümü sırasında yapmış olduğu "Booty Call" ve "On The Fence" parçaları da albümde yerlerini almışlar.

Benim favorilerim ise açık ara "Numb" ve "My F**k You To You" ve "Satellites" oldu. "Bambi", "Speaking Tongues" ve "Andy Warhol"u ise sevmedim.

Şarkıcının kendisinin de dediği gibi "hayranlarına özel" ama kesinlikle vasatın üstü bir albüm "Under The Radar Volume 2"

İyi dinlemeler!

6 yorum :

 1. Bu adam konsere gelsin biletler 400lira bile olsa alirim. Youtubeda canli performans videolarini izleyip kendimi gaza getiriyordum bir ara deli gibi:D cok temiz net bir sesi var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neden gelmiyor buralara acaba? Yeterince hayrab kitlesi de var halbuki

   Sil
 2. Ay Robbie vardı demi yaa... bana hatırlatmak lazım arada :))
  teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiiç merak etme! Arada böyle sürprizler yaparım :p

   Sil
 3. robiiiiiii çok severdiiim yaaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pop dünyasının prenslerinden biridir efenim kendileri

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates