Miyav! | Gilles Legardinier

Öncelikle bu kitapların pazarlama stratejilerini hazırlayan arkadaşları tebrik ederim. Birbirinden tatlı 2 kediyle süslenmiş bu kapakları görüp merak etmeyen olabilir mi? İster istemez keyifli ve eğlenceli bir kitap okuyacağınıza dair bir fikir oluşuyor zihninizde. Ve tabii hikayede yer alan minnoş kediler de...

Evet kapakları gibi eğlenceli romanlar ve evet hikayenin içinde kedilerle ilgili kısa kısımlar var. Ama kapaklar sizi yanıltmasın kedişlerimiz misafir oyuncu kıvamında...


Ben ilk olarak "Miyav!Yarın Yeni Bir Hayata Başlıyorum"u okudum. Hikayemizin kahramanı Julie adında genç, güzel ve biraz da şapşik bir kız. Bir bankada çalışmakta ve yaptığı işi hiç sevmemekte. Sıkıntılı ve renksiz hayatı üst kata yakışıklı bir kiracının taşınması ile değişmeye başlıyor. 

Julie için üst kat komşusu Rick giderek bir saplantı haline gelmeye başlıyor. Onu bir anlığına görebilmek için saatlerce anahtar deliğinden gözetlemeler, merdivenden çıkanları dinlemeler vs. vs. Ama bir gün merakına yenilip Rick'in posta kutusunu karıştırırken tatlı Julie'nin eli kutuya sıkışıyor. Ve tam o sırada da apartman kapısı açılıyor. Gelen kim dersiniz? Bingo! 
Ric karşısında merak dolu gözlerle durmakta!!! 

Miyav! Yarın Yeni Bir Hayata Başlıyorum  
Orj. Adı: Demain J'arrete!
Çeviri: Hakan Tansel
Pegasus Yayınları, 368 sayfa


Diğer kitabımız ise "Miyav! Kafayı Mı Yediniz Siz?". O da ilki kadar eğlenceli bir hikayeye sahip. Bu sefer biraz "Ferrarisini Satan Bilge" tarzında ama...

Andrew Blake orta yaşlarını süren, zengin, başarılı bir iş adamı. Eşini kaybettikten sonra duygusal anlamda büyük bir çöküş yaşamış. Bu kaybın sonrasında kızı ile arasına mesafe girince kendini işe vermiş biri. Ancak hayatının bu döneminde istediğinin böyle bir yaşam olmadığını fark ediyor. Şirketini güvendiği asistanına bırakarak yepyeni bir yaşama başlıyor.

Artık Andrew Fransa'da bir şatonun yeni uşağı... Önceleri bu yeni yaşama -ve tabii kurallara- uymakta zorlansa da şatonun sakinlerini keşfettikçe Andrew için yeni bir dünyanın kapıları aralanmaya başlıyor.

Miyav! Kafayı Mı Yediniz Siz?
Orj. Adı: Completement Crame!
Çeviri: Hakan Tansel
Pegasus Yayınları, 352 sayfa


Benim bu kitaplarla tanıştığım yazar Gilles Legardinier'in eğlenceli bir yazım tarzı olduğu kesin. 2 kitap da okurken sizi gülümsetecek ve kimi zaman şaşırtacak. Özellikle kafa dağıtmak için okuyacak bir şeyler arayışındaysanız her iki kitabı da rahatlıkla önerebilirim.


Keyifli okumalar!

22 yorum :

 1. Çok güzel bir öneri oldu, aslında ben kedi kapaklı diye hiç dikkat etmezdim ama yorumlarını okuyunca merak ettim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kedi kapaklı olunca benim hemen dikkatimi çekiyor tabii :)

   Sil
 2. Merak ettim keyif aldim ve sen sen yine ne kadar da güzel anlattın!💕

  YanıtlaSil
 3. Öneriler için teşekkürler canım
  Not alıyorum.
  Sevgiler 😍

  YanıtlaSil
 4. O kadar güzel anlatmışsın ki her iki kitabı birden okumak istedim. "İngilizlerin o meşhur inceliğinin ve soğukkanlılığının..." şeklindeki yorum da merak etmeme sebep oldu.
  Çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Çok teşekkürler
   Tam kafa dağıtmalık kitaplar. Hatta mevsim uysaydı "tatil çantanıza mutlaka atın" diyecektim.

   Sil
 5. Kafayı mı yediniz' i ben de okumuştum. Eğlencenin altında fark edene güzel mesajlar var aslında. Sorunlu insanlardan sorumlu bireylere giden yol...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel bir yere değinmişsin.
   Ben de biraz bu yüzden kişisel gelişim kitabına benzettim. Herkesin hayattaki amacını bulmasıyla mutluluğu yakalaması ve sınıf farkının aslında ne kadar saçma bir kavram olduğu güzel anlatılmış.

   Sil
 6. Kitap fuarı yaklaşıyor :D gidip bakarım bi <3

  YanıtlaSil
 7. Yazarı da kitaplarını da daha önce duymamıştım. Kedileri sevmediğim için görmezden gelmiş olabilirim :-) İlk kitap özellikle ilgimi çekti. Denk gelirsem okumak isterim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha bense tam bir Elmyra'yım. :)
   Ben de yeni tanıştım bu yazarla. Muhtemelen diğer romanları da bunlar gibi eğlencelidir. Bakmak lazım

   Sil
 8. İlk kitabı başlamış ama devam edememiştim nedense ama ikinci kita p daha bi hoşuma gitti okudum.Belkide ilk kitap için biraz aceleci davranmış olabilirim:)İnsanı yüzünü gülümseten kafa dağıtmalık güzel bir kitap.Kenarda okuduğunu gördüğümden beri ne zaman yorum yapacan diye bekliyordum.:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk kitap biraz daha ergen aşk romanı gibi.Diğeri biraz daha derin mesajlar içeriyor belki o yüzden daha çok sevmiş olabilirsin.

   Şimdi okuduğum kitap da fenaaaa! Stephen King'i aratmıyor valla :p

   Sil
 9. Kapak tasarımları çok güzel. Kedi olurda beğenilmez mi?

  YanıtlaSil
 10. Tam benlikmiş bunlar bakacağım :))

  YanıtlaSil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates