Eksi 6 Derece | 6 Below

Soğuklar yaklaşırken biz de yavaş yavaş karlı, buzzz gibi filmlerle hazırlayalım kendimizi.

Başrollerinde Josh Hartnett ve Mia Sorvino'nun oynadığı "Eksi 6 Derece" tam anlamıyla içinizi üşütecek bir film. Bir hayatta kalma mücadelesini anlattığı için başından sonuna dek ilginizi kaybetmeden izleyebiliyorsunuz. Ama bu filmi özel yapan, gerçek bir hikayeden beyaz perdeye aktarılmış olması.

______________________________________________________________

Yönetmen-   Scott Waugh
Senaryo-    Eric LeMarque (kitap), Madison Turner
Oyuncular-  Josh Hartnett, Mira Sorvino, Sarah Dumont

Macera/Biyografi/Drama    98 dakika,2017     ABD
______________________________________________________________

Eric LeMarque aksiyonu bol sporlara ilgi duyan biri. Küçükken hokey koçluğunu yapan mükemmeliyetçi babasının mirası belki de... Sınırlarını zorlamayı ve mücadele etmeyi seviyor.

Yanında snowboardu, hafta sonunu High Sierra kış sporları merkezinde geçirmeye gidiyor. Sabah radyodan fırtına uyarısı yapılmasına karşın Eric bunu önemsemiyor ve snowboard keyfine devam ediyor. 

Hava bozulmaya ve rüzgar artmaya başladığındaysa hayatının yanlışını yapıyor ve dönüş yolu olarak bildiği değil de bilmediği yolu tercih ediyor.

Eric LeMarque'ın otobiyografik romanından uyarlanan film insan - doğa mücadelesinin örneklerinden biri. Aksiyondan çok psikolojik yönü ağır basan, yavaş bir film olan "Eksi 6 Derece" doğa karşısındaki çaresizliğimizi de gösteriyor.

Kapanış jeneriğinde gerçek Eric'i görme fırsatı bulduğumuz ""Eksi 6 Derece: Dağdaki Mucize" gerçek olaylardan esinlenen filmleri sevenler için bir hafta sonu seçeneği olabilir.


11 yorum :

 1. Afişi görür dururdum ama nedir ne değildir içeriğine bakmamıştım böyle senin yorumunu okuyunca fikir oluşuyor insanda,gerçek hayattan uyarlanması zaten başlı başına ilgi çekici izlenebilir.Listeme ekledim^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçek bir hikaye olması insanı etkiliyor gerçekten. Ama şöyle çarpıcı bir hayatta kalma hikayesi izlemek istersen "Alive" filmini tavsiye ederim. Fena bir film

   Sil
  2. Tamamdır,not ettim^^

   Sil
 2. O shouldn't be alive diye bir seri vardı,belgesel.
  Bu dizide ölümden dönen veya ölümle burun buruna gelmiş insanların gerçek hikayeleri canlandırılarak ele alınıyordu.
  Şahsen bu tür yapımlar beni çok etkiler filmi bu yizden merak ettim tek canımı sıkan etkisinden uzun süre kurtulmamak yani ilk benzer durumda film veya o dizi aklıma gelir başıma kötünün de kötüsü bir şey geleceğini düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu filmde beni asıl etkileyen ne oldu biliyor musun?
   Saniyeler içinde verdiğimiz bir kararın, bizi yaşamdan ölüme giden yola kolayca çekebildiğini görmek...Pamuk ipliğine bağlıyız aslında.

   Belgeseli de çok merak ettim. Mutlaka göz atacağım, benim de ilgimi çeken konular bunlar. Sevgiler

   Sil
 3. 30 Days Of Night filminden beri severim Josh'ın oyunculuğunu. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok takip ettiğim bir oyuncu değil benim açıkçası. Biraz yakışıklı kontenjanından tutuluyor Hollywood'da diye düşünüyorum.

   Sil
 4. Konusu ve senaryosu bakımından çok ilginç gözüküyor ve sen de her zaman böyle filmleri paylaşıyorsun. Gerçek hayattan uyarlanan filmler güzel oluyor. "Kaçış Yok" filmine bir göz at istersen. Beğeneceğini düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim güzel yorumun için. İzlediğim filmleri mümkün olduğunca paylaşmaya gayret ediyorum. Fikir verebiliyorsam ne mutlu :)

   İzledim söylediğin filmi. Gayet keyifli bir aksiyon filmi. Ben de izlemeyenlere tavsiye ederim.

   Sil
 5. Gerçek hayattan uyarlama filmleri izlerken içim bir tuhaf olur. Bunu da yazayım bir kenara.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzlerken daha etkiliyor insanı çünkü sürekli empati kuruyorsun karakterle.
   Keyifli izlemeler öyleyse

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates