The Silenced


Yönetmen:
  
  Hae-yeong Lee
Oyuncular:
    Won-he Go, So-dam Park, Ryun Jo, Ye-ji Kong, Ji-won

Korku, Gizem  99 dakika, 2015

Horror-a-thon maratonumuza ilk filmle başlıyoruz. Ve ilk film Kore sinemasından geliyor. Yönetmenimiz Hae-yeong Lee film boyunca hiç düşmeyen güzel bir gerilim atmosferi yakalamış. IMDB puanı ise 5.8 - bence daha yüksek bir puanı hak ediyor diyerek konumuza giriş yapalım.


Hikayemiz yeşiller içindeki bir yatılı okulda başlıyor. Buraya yeni gelen bir öğrenci ile tanışıyoruz hemen "Shizuko". Yeni başlangıçlar herkes için zordur ama Shizuko için daha da zor bir hal alıyor. Ortama uyum sağlamakta ve diğer kızların arasına karışmakta zorluk çekiyor.

Böylesine esrarengiz bir ortamda hayatta kalmaya çalışırlarken Shizuko, kendinde meydana gelen değişiklikleri fark etmeye başlıyor. Ve Yeon-duk ile birlikte bu yaşananların sebeplerini araştırmaya başlıyorlar. Ve giderek okuldaki hiçbir şeyin aslında göründüğü gibi olmadığını fark ediyorlar.Girişte de yazdığım gibi merak duygusunun hiç azalmadığı bir film "The Silenced"

Gizemli bir atmosferde başlayan ve sona doğru biraz daha duygusallaşan film özellikle Uzak doğu film-severlerin ilgisini çekebilir diye düşünüyorum.
4 yorum :

 1. Şu son resimde ki sahne neydi öyle yaa, ürperdim tekrardan 😱

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uzakdoğu sineması beni şaşırtmaya devam ediyor. Hayal güçleri sınırsız. O sahnede bunun örneklerinden biri :o

   Sil
 2. Listeme ekleyeyim o halde ben de The Silenced'ı. Kore yapımı olunca korku türünde bile olsa işin içine duygusallık girmeden olmuyor :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mutlaka izle diyeceğim filmlerden biri değil. Ama o klasik Kore gerilim sinemasının örneklerinden biri diyebilirim.

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates