Çizgi Ötesi | Flatliners

Öldükten sonra nereye gideriz? Ruhumuz hala hissetmeye devam eder mi? Sürekli bahsedilen o beyaz ışık gerçek mi? Hemen herkesin merak ettiği cevapsız sorular bunlar.
________________________________________________________________

Yönetmen-   Niels Arden Oplev
Senaryo-    Peter Filardi, Ben Ripley
Oyuncular-  Ellen Page, Diego Luna, Nina Dobrev, James Norton, Kiefer Sutherland

Drama/Gizem  109 dakika,2017   ABD, Kanada
_______________________________________________________________

Ölüm gerçeği karşısında çaresiz hisseden insanoğlu, bu sorulara cevap bularak bilinmezlik hissini biraz olsun kırmaya çabalıyor.

İşte bu soruların peşine düşen 5 tıp öğrencisi var karşımızda. Her ne kadar meslekleri gereği ölümle normal insanlardan daha çok karşılaşsalar da, onlar ölüm sonrasını merak ediyorlar. Bu konuda kendilerini bile kobay yapacak kadar!

Her biri bu müthiş deneyimi yaşamaya karar veriyor. Bu deney sonrası yaşama tekrar geri dönmeme riskleri de var ama merak duyguları o kadar büyük ki bunu bile göze almayı kabul ediyorlar.

Filmin ilk çevrimi 1990 yılına ait ve müthiş bir kadroya sahip: Julia Roberts, Keifer Sutherland, Kevin Bacon, William Baldwin ve Oliver Platt

O yıllarda çok ses getirmiş olan bu film bunu daha çok zamanına göre oldukça ilginç bir konuya sahip olmasına da borçlu. İşte 2017 yılında bu filmin günümüz versiyonunu izleme imkanı buluyoruz. Temel olarak konuya sadık kalınmış ama senaryonun gidişatında bazı farklılıklarla... Ayrıca ik filmden farklı olarak korku öğesi çok daha yoğun kullanılmış.

17 yıl sonra beyaz perdede yeniden izleyeceğimiz film için "gerek var mıydı?" diye sorarsanız bence hiiiç yoktu. Çünkü bu film ne doğru seçilmiş bir oyuncu kadrosuna sahip ne de ilk filmin ruhuna... Tamamen mekanik ve gişe hedefli bir film bekliyor film-severleri.

Yeniden çevrimleri orijinalleriyle kıyaslamayı pek sevmem ama maalesef bu film için geçerli değil. 

Eğer izlemeyi düşünüyorsanız hiç düşünmeden 1990 yapımı ilk filmi bulun ve izleyin. Diğeri sadece zaman ve para kaybı. Seçim sizin!


15 yorum :

 1. 90 yapımı olan hiç eskimeyecek bir film. Zatenndddiğin gibi kadro olarak da kıyaslanamaz bile...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kaç sene geçmiş üzerinden ama ilk film keyifle izletiyor kendini. Bazı filmler orijinal haliyle kalmalı galiba...

   Sil
 2. anlaşılan bu gece tercihimi ilk filmden yana kullanacağım. Holywood kısır döngüye girmiş gibi aynı filmleri çekmeye başladı son yıllarda

  YanıtlaSil
 3. Sevilen eski filmleri ısıtıp ısıtıp sunuyorlar. Aynı filmin bilmem kaç versiyonu oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef. Sanırım ilk filmin popülerliğinden faydalanmak işlerine geliyor yapımcıların

   Sil
 4. Ben çok izlemek istiyorum ama sanırım korku kategorisini de bünyesinde bulundurduğu için izleyemiyorum :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında daha çok bilim-kurgu/fantastik diyebiliriz. Ama konusu dolayısıyla rahatsız edici bir yanı da var tabii

   Sil
 5. Oyuncu kadrosunu bilmiyorum. Ama konusu ve poster çok ilgi çekici geldi. Ölümden sonraki zaman birçok kişi için merak konusu olmuştur. Uygun bir zamanda izleyebilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tavsiyem ilkini izlemen yönünde.
   Umarım keyif alırsın. Sevgiler

   Sil
 6. Aaa ama ben sevmistim konusunu.Fragmanida gayet hosuma gitmisti ama bilemedim simdi...90 larda olani izlemedim bilmiyorum mutlaka bakacagim👍Tavsiyelerini dikkate aldigim bloggerlardansin sevgili sibelynka😊Selamlar efeniiiimmmm🙌😁

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlkinin yanında çok yavan kalmış. Yoksa konusu gerçekten ilginç.

   Çok teşekkür ederim. Ne güzel bunları duymak 👯👯👯

   Sil
 7. Filmin 1990 yapımı berbat, öğrenci oldugu belli olmayan tipler var. Julia Roberts kadar vasıfsız doktor görmedim. 90 yıllarda leş edilmiş bir fikri, günümüzde hakkını vererek işlemişler.. Eski filmler bir başka edebiyatı yaparak amacınız ne anlamadım, film değilde geri kafalılığı atlatmak isteseydiniz anlardım

  YanıtlaSil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates