Beautiful Trauma | Pink

Pink'in 8. stüdyo albümü geçen hafta müzik marketlerde yerini aldı. En son 2012'de albüm çıkarmış olan Pink'in hayatında o günden bu yana oldukça fazla sular aktı. Zaten bu da şarkı sözlerine hemen yansımış.

Bu albümünde çılgın kız artık iyice büyümüş ve bize evlilik hayatının zorluklarından, mücadeleden ve geçmişe dönme isteğinden bahsediyor. Oldukça kişisel sözler olduğunu söyleyebiliriz yani.

Albümde toplamda 13 şarkı ve herbiri klasik Pink tarzını yansıtıyor. Bazı keyifli denemeleri de olmuş bu arada. Mesela Eminem'le yaptığı "Revenge" adlı rap parçası gibi.

Şarkını hikayesi de ilginç. Rap bir parça yapmayı kafasına koyunca bir gece Eminem'i aramış. Ve ona "Ben bu albümde rap yapacağım, sen de bana eşlik edeceksin" demiş. Eminem de ne şarkısı, hangi şarkı demeden "Tamam" deyip kapatmış telefonu :) Ama bu işbirliğinde bir pop-rap şarkı çıkmış. İnsanın hemen diline dolanıveriyor.

Albümden çıkan ilk single "What About Us" renkli klibi her zamanki Pink. Bunun dışında albüme adını veren "Beautiful Trama" ve "Where We Go" hemen dikkat çeken parçalar.

Her Pink albümünde olduğu gibi yine leziz slowlar da var: "Wild Hearts Can Be Broken", "But We Lost It" ve "You Get My Love" gayet başarılı. Albümün en kişisel parçası da -bana göre- "keşke küçük bir kızken barbie bebeklerimle oynadığım günlere dönebilseydim" dediği "Barbies" olmuş.


Sıkılmadan, keyifle dinlenecek bir Pink albümü Beautiful Trauma"
14 yorum :

 1. Pink'iin tüm şarkılarını olmasa da çoğu şarkısını severim ve dinlerim uzun zamandır da yeni şarkılarını göremiyorduk yeni albümü ile bomba gibi geliyor desene. eminem'e bayılırım o halde spotify a gelir gelmez hepsini indirip dinleyeceğim klipleri de izleyelim bakalım. sevgiyle kal :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben hala “Family Portrait” “Just Like a Pill”i dinlerim. Güzel şarkıları var ama son senelerde pek göremiyorduk dediğin gibi. Güzel geldi albümü

   Sil
 2. pinkle eminem. ikisini de çok severdim yaaa. backstreet boys yok muuu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onlar hala yaşıyor mu yafff? Dağılmadılar mı?

   Sil
 3. Oo süper bir paylaşım olmuş teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğendiğine sevindim. Keyifli dinlemeler :))

   Sil
 4. Slow şarkılarını daha çok beğendim.
  Pink'in şarkılara yansıyan dinamizmi hiç kaybolmayan gibi bu da onu farklı kılıyor.
  Anastacia gibi😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kaç yaşına gelse de, evlenip barklansa da kadının içi çılgın. Kendisi de diyor zaten. Onu biraz da popun çılgın kızı diye seviyoruz belki de....
   Oooo Anastasia ne güzel sesi vardı ama kaybolup gitti.

   Sil
  2. Anastacia kanser olayından sonra duyulmadı pek yine de en güçlü gırtlağa sahip ve şarkıları bugün bile dinlenir ama video klipleri ruha zarar..izlememek daha iyi.

   Sil
  3. O da bu sene yeni bir albüm çıkardı diye hatırlıyorum ama emin değilim

   Sil
 5. Eminem'le Pink'in diyaloğu çok iyiymiş Transilvanya yoldaşım! ^_^ Biliyor musun, bütün şarkıları dinlemememe rağmen albümdeki bütün şarkıları indirdim, umarım hepsini severim! ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keşke dinleyip beğendiklerini indirseydin ama umarım hepsini keyifle dinlersin :))
   O zaman dans! 🕺

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates