Tünel | Teo-neol


Yönetmen:
  
  Seong-hun Kim
Senaryo:
  
     Seong-hun Kim
Oyuncular:
   Jung-wo Ha, Doona Bae, Dal-su Oh

Aksiyon, Drama  126 dakika, 2016 

"Teo-neol" bu sene izlediğim sanırım 4. Kore filmi. Sevgili "Yüreğim İklimi"nin film tavsiyelerinde görüp not aldığım bir filmdi. Gerek afişi gerek konusu oldukça ilgi çekici gözüküyordu. Ne mutlu ki beni yanıltmadı ve 2 saati aşkın bir süre için güzel bir gerilim yaşattı bana :p


Jung- Soo iş çıkısı, küçük kızının doğum günü için güzel mi güzel pastasını almış, eve doğru yola koyulmuştur. Bir yandan da eşiyle telefonda konuşmakta ve kısa zaman sonra keyifli bir kutlama yapma planlarını paylaşmaktadır.


Ancak işler her zaman beklendiği gibi gitmez. Kore'nin o meşhur ve uzuuun tünellerini düşünün. İşte ne olursa o sırada olur. 

Jung-soo bunlardan birinin tam ortasındayken birden tünel çökmeye başlar. Çıkışa yetişmesi imkansızdır bu nedenle yapılacak tek şey kendini güvene alıp beklemektir. Dış dünya ile tek bağlantısı ise cep telefonudur.


Yönetmenliğini Seong-hun Kim'in yaptığı "Tünel" başından sonuna nefes almadan izleyeceğiniz bu film insan hayatının kutsallığının da altını kalınca çiziyor.


Kafanızı boşaltmak ve 2 saat sürecek güzel bir maceraya tanık olmak istiyorsanız "Te-neol" sizi bekliyor.


16 yorum :

 1. Yorumu okuyunca aklıma 127 saat geldi :). O zavallı adamcağızın bu kadar imkanı bile yoktu, gerçek hikayeden esinlenilmesi de daha çok üzüyordu insanı :(. Bu filmi not alayım, iyice bir gersin beni :).

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok etkileyici bir filmdi o kesinlikle!
   Tünel'i izleyince de her an benim de başıma gelebilir diye düşünmüyor değil insan açıkçası. Her şeye her zaman hazır olmak lazım

   Sil
 2. Beğendiğine sevindim..
  Sevgiler,

  YanıtlaSil
 3. Bugüne kadar hiç Kore filmi izlemedim. Konusu da güzelmiş. Listeme ekliyorum. Teşekkürler tavsiye için. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bu sene keşfetmeye başladım Kore sinemasını. Çok ilgi duyduğum bir sinema değildi ama şansıma güzel örneklerle başladım.
   Bakalım sen ne düşüneceksin? Sevgiler

   Sil
 4. Öneri Makinesi gibi benim de aklıma 127 Saat geldi. O filmi ağlaya ağlaya izlemiştim, muhtemelen bunu da öyle izlerim. :D Ama bu filmi epeydir merak ediyorum fakat hiç yorumları bilmiyordum. Sizden böyle bir yorum alınca bu akşam ne izleyeceğimi bulmuş oldum sayenizde. Çok teşekkür ederim ve ayırca ellerinize de sağlık. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aksiyonu biraz daha bol bir film bu. Acaba nasıl buldun merak ettim şimdiden

   Sil
 5. Konuyu güzel yakalamışlar. Tünelin üzerinize çökmesi, köprünün siz geçerken yıkılması, kaza geçirip tam uçurumun kenarında dengesiz arabanın içinde kalmak... Trafik gerilimi yapmışlar :) Bana da bir filmi hatırlatıyor ama çıkaramıyorum. İzleyeceğim denk gelirsem, teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dediğin gibi her an o gerilimi hissettiğiniz bir film olmuş. Ben beğendim bakalım sen ne düşüneceksin...

   Sil
 6. İzlemiştim,anımsattın,teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 7. Filmin konusu bana Sylvester Stallone'li(Oyuncunun adını Google'dan yazdım :-)) Günışığı filmini hatırlattı. Orada da tünelde bir grup insan mahsur kalıyordu. Stallone onları kurtarmak için tünele giriyordu. Küçükken televizyonda izlemiştim ama aklımda kalmış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet evet hatırladım. Hatta afişi bile gözümün önüne geldi :p

   Sil
 8. filmi geçen ay izledim. Bitince aklıma gelen ilk olay habercilerin yaşanan her olayı bir fırsat olarak görmesi ve madurların tamamını görmezden gelmesi onların duygularını düşünmemesi. 17 ağustor depremi de aklıma gelmedi değil. Zor bir durum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet haberciler ve bürokrasinin o çıldırtıcı kuralları izlerken insanı çıldırtıyor. Ama maalesef gerçek de aynı zamanda...

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates