Kaçış Odası | Escape Room


Yönetmen:
  
  Peter Dukes
Senaryo:
  
     Peter Dukes
Oyuncular:
   Skeet Ulrich, Christine Donlon, Randy Wayne, Matt McWay, Ashley Gallegos

Gerilim  81 dakika, 2017

Genel olarak bir filme, IMDB puanına (üç aşağı beş yukarı) benzer bir puan veriyorum. Çok sık olmamakla birlikte çok şişirilmiş ya da fazlasıyla düşük puanlar verilmiş puanlarla da karşılaşıyorum. Beğeni tamamen kişisel bir mesele olduğu için bir şey de diyemiyorum tabii...


İşte "Kaçış Odası" da 4.3'lük puanıyla biraz haksızlık yapıldığını düşündüğüm bir film oldu. Halen gösterimde ve korku/gerilim meraklılarının dikkatini çoktan çekmiş olduğunu düşündüğüm film bence en azından bir 5'i hak ediyor. Tek mekanda heyecanı yüksek tutmak kolay bir iş değil neticede.

Kaçış odalarını çoğumuz biliriz. Hani bir odaya kapatırlar bizi ve çıkış için bir sürü bir sürü bulmaca çözmek zorunda kalırız. İşte filmimiz Los Angeles'in en favori kaçış odalarından Deranged'de geçiyor.


Ve yine odamıza döndük. Biri bu kaçış odasıyla ilgili yazı hazırlayacak bir blogger olan 4 arkadaş, odaya rezervasyon yaptırırlar.

Görevleri tam 50 dakika içinde kendilerine verilen ipuçlarını çözerek odadan çıkmaktır. Odada heyecanlarına heyecan katan bir de korkunç bir adam vardır. Ama bu adam duvara kalın bir zincirle bağlıdır. Saatler kurulur ve geri sayım başlar.Yönetmenliğini ve senaristliğini Peter Dukes'un yaptığı filmde baş rollerde Skeet Ulrich (pek bi yaşlanmış gençliğimizin yakışıklısı), Christine Donlon (kızcağız hiç ama hiç rol yapamıyor, insan gözüne soğan falan tutar ağlamak için yafff!!!), Randy Wayne, Matt McVay ve Ashley Gallegos yer alıyor.


Tamam konu oldukça sıradan ama beni "filmin sonunda ne olacak da olacak?" diye merak ettirmeyi başardı. Zaten beklentim de buydu, benim için güzel bir hafta sonu keyfi oldu. 

Beklentinizi yüksek tutmazsanız sizin için de öyle olabilir.
4 yorum :

 1. filmi çok merak etmeme rağmen, son zamanlarda kendimi korku filmlerinden uzak tuttuğumdan gidemeyeceğim :( ama bir ara izlerim sanırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu aralar sinemalar korku filminden geçilmiyor. Sevmeyenler için seçenek az tabii :o

   Sil
 2. Filmi ben de merak ediyorum ama tek yaşadığım için gerilim filmlerinden korkuyorum :((

  YanıtlaSil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates