Double Dutchess | Fergie

2006 tarihli ilk albümü "The Dutchess"ten sonra uzun bir ara verdi Fergie. Ve sene 2017 yani tam 11 sene sonra ikinci albümü "Double Dutchess" ile yeniden müzik dünyasına dönüş yapıyor.

Bu albümde trende uymayı tercih etmiş eski Black-Eyed Peas güzeli ve sadece ses değil görsel bir albüm de eklemiş diskografisine. Yani Fergie hayranları onu hem seyredecek hem dinleyebilecek. Görsel albümde kimler var kimler: Kendall Jenner, Kim Kardashian, Kelly Osbourne, Hilary Swank, Alessandra Ambrossio vs. vs. vs.

Biz dönelim albümümüze... İlk albümü gibi birçok türü harmanlayan bir şey yapmış Fergie. Rap, hip-hop, ballad, soul ne ararsanız var. 

Albümün tanıtım parçası Rick Ross'la düet yaptığı "Hungry". Hemen arkasından da doğru bir kararla "M.I.L.F. $" parçasını çıkardı. (Klibinde yukarıda isimleri izleyebilirsiniz. Oldukça ses getirecek gibi gibi)

İkinci single olaraksa "Life Goes On" uygun görülmüş - ki bence albümün sıradan şarkılarından.

Peki benim beğenilerim neler?
Öncelikle (Prince anısına) "Love Is Pain" albümün en güzel parçası diyerek başlayayım. Ve sonrasında Fergie'nin oğlu Axl Jack'in sesini duyduğumuz "Enchante", Katy Perry-imsi "Just Like You"ve muhteşem ballad "Save It Till Morning", saf pop ritmindeki "Tension" benim gönlümü fethetti. 

Ama albümün ses getirecek parçaları kesinlikle daha hip-hop ağırlıklı "You Already Know" (90'ları hatırlaran sample harika)  ve "M.I.L.F. $" olacaktır diye düşünüyorum.

Kısaca Fergie-sevenlerin keyifle dinleyecekleri bir albüm "Double Dutchess"


Bakalım siz hangi parçaları seveceksiniz?
6 yorum :

 1. Bakalım müzik listelerini alt üst edecek mi? 😀

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. MILF klibi çok ses getirir. Kim Kardashian, Kendall Jenner, Alessandro Ambrosso ve bir sürü bir sürü ünlü kadın... Klip bizim televizyonlarda yayınlanmak için fazla seksi diyeyim sen anla :)

   Sil
 2. Güzxel bir tanıtıcı olmuş benim de merağımı uyandırdı. Ama playlist çalışmadı sanırım spotify üyeliğim olmadığımdan isimlerle aratıp dinleyeyim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler.
   Ben de çalışıyor görünüyor. Üzüldüm dinleyemediğinize

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates