2017 Emmy Ödülleri Sahiplerini Buldu 🏆

Dün sahiplerini bulan Emmy ödüllerini maalesef canlı izleyemedim. Ama bu akşam hemen telafisini yaptım ve kuruldum koltuğuma, tüm geceyi keyifle seyrettim.

Amerika'nın ünlü komedyenlerinden Stephen Colbert'in sunuculuğunu yaptığı gecede "En İyi Drama Dizisi" "The Handmaid's Tale" seçilirken, "Big Little Lies" tam 8 dalda ödül aldı. Hadi Game of Throne dizi takvimi nedeniyle aday değildi ama ne "Westworld" ne "Feud" ne de "Black-ish" hiç ortada gözükmediler bile! 


Tabii izlerken boş durmadım. Aday dizilerin çoğunu henüz izlemediğimden yorum yapamadım, bunun yerine ufak ufak notlar aldım. 

Bakalım neler yazmışım:

- Açılış şarkısını sevdim. Aday dizilerin parodisinin yapılması hoş olmuş.

- Trump'ın yerin dibine batırdılar. Son yıllardaki en sert eleştiriyi bu gece aldı tahminimce.

- Ağzında bilyelerle Trump'a gönderme yapan Seth Meyers esprisi güzeldi.

- Westworld ve Feud'un esamesi bile okunmadı; gecenin yıldızları kesinlikle "Big Little Lies" ve "The Handmaid's Tale" oldu.

- Riz Ahmed'in "In The Night Of" ile ödül almasına sevindim. Harika bir dizi, başarılı bir oyunculuk...

- Atlanta yönetmen & oyuncusu Donald Glover'ın özellikle Afrikalı-Amerikalı oyuncuların kazandığı ödüller için Trump'ı neden göstermesi ironikti.

- Nicole Kidman kırmızı kabarık elbisesiyle göz kamaştırıcıydı ama bence gecenin en güzel kadınları (pembe elbisesi içinde muhteşem gözüken) Jane Fonda  ve Jessice Biel'di.

- Alec Badwin nihayet Başkanına ödülünü takdir etme fırsatı yakaladı :P
(Baldwin mükemmel Trump rolüyle aldı ödülü)

- Ödül kazananların şu ellerinde kağıtla sahnede çıkıp okumaya çalışmalarından vazgeçecekleri günü merakla bekliyorum. Bırakın içinden geldiğiniz gibi konuşun yaff - demek istiyorum!

- Mini Dizi - En İyi Kadın Oyuncu ödülünü Nicole Kidman kazanınca ben: Peki ya Reese Witherspoon? Ya Jessica Lande?? Peki ya muhteşem Susan Sarandon? 😡

- Tamam "This Is Us"tan Sterling K.Brown'ın "En İyi Erkek Oyuncu" ödülü almasına sevindim ama bence yine aynı diziden aday Milo Ventimiglia daha çok hak etmişti ödülü...
- Ve Jeffrey Dean Morgan... O ne karizmaydı öyle!! Walking Dead'in Morgan'ı gecenin sonunda olanca yakışıklıklığı ile ödül sunmak için sahneye çıktı, yetmedi ödülü kazanan Elizabeth Moss'u merdivenin başına nazikçe karşıladı. İşte budur!👏
Geceden benim aklımda kalanlar bunlar oldu.
Ya siz izleyebildiniz mi töreni?

Tüm kazanlar için buyrun

11 yorum :

 1. ben de dün seyrettim töreni nicole kidman dizide tama iyiydi ama alacaksa reese almalıydı bence onunki daha yoğundu oyunculuk olarak.. handmaid's tail in kitabını okumuştum diziyi de izleyeceğim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katılıyorum. Kidman kadar başarılı aday oyuncular vardı. Belki canlandırdığı karakter aile içi şiddet konusuna dikkat çektiği için öne çıkmış olabilir.
   Diziyi tavsiye ederim. Ben şahsen kitaptan daha çok beğendim.

   Sil
 2. İzlemedim fakat izlemek istedim. Ve The Handmaid's Tale sonuna kadar hak etmiş ödülünü. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çarpıcı ve giderek gerçekleşmesi o kadar da uzak gözükmeyen bir konusu var. Özellikle kadın dizi-severlerin mutlaka izlemesi gerek!

   Sil
 3. Ben izleyemedim de, hemen sabah baktım kimler almış diye.. Big Little Lies için sevindim.. Ama Nicole Kidman değil de Reese Witherspoon alsa daha mutlu olurdum. Handmaid's Tale'i izlemek istiyorum.. Sen izledin mi ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Galiba hemen herkes benzer düşünüyor.
   Handmaid's Tale'i izledim, tavsiye de ederim. Beğeneceğini düşünüyorum.

   Sil
 4. Handmaid's Tale'in seçilmesi zaten kesin gibi bir şeydi. İnan deli gibi merak ediyorum ama korku kategorisine de girdiğinden azıcık izleyemiyorum. Black Mirror'u da aynı sebep yüzünden yarıda bırakmıştım. Ya izlemekte sıkıntı yok ama sonra aylarca aklımdan çıkmıyor kötü oluyorum.
  Şu westwood'a bir başlayamadım ya!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında daha çok bir dram dizisi. Black Mirror'ın bazı bölümleri epey sert evet. Ama her ikisi de gelecekte olası öğeleri anlatma bakımından oldukça gerçekçi. Bence ne yap et seyret

   Sil
 5. Big Little Lies bence de haketmişti ama Reese kesinlikle çok daha iyiydi.
  This is us hala izlemediklerimden benim. Bir ara ona da izlemeliyim.
  Teşekkürler güzel yorumun için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Reese konusunda çoğumuz aynı fikri düşünüyoruz sanırım.
   This Is Us'ı tavsiye ederim. Ben de yakınlarda izledim ve çok sevdim. 2. sezonu sabırsızlıkla beklediğimi söyleyebilirim.
   Ben teşekkür ederim :))

   Sil
 6. Vay be günlerce beklediğim sabahladığım bu tarz törenleri şimdiler de hiç iplememem hatta haberimin dahi olmaması. Neden?

  YanıtlaSil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates