Anne | Kidnap


Yönetmen:
  
  Luis Prieto 
Senaryo:
  
     Knate Lee
Oyuncular:
   Hale Berry, Sage Correa, Chris McGinn, Lew Temple

Aksiyon, Suç, Drama  95 dakika, 2017  

Sevdiklerine zarar verilen birinin yapabileceklerinin sınırı yoktur. Hele söz konusu kişi bir anne ise... "Anne" Hale Berry'nin ekranda sergilemeyi sevdiği güçlü kadın rollerine bir tanesini daha ekliyor. Oğlu için mücadele eden bir annenin dur durak bilmeyen mücadelesini anlatıyor. Berry'nin filmografisinde önemli bir yer kaplamasa da "Anne" aksiyon filmi tercih edenler için bir seçenek olabilir.


Sıradan başlayan bir gün daha fazla nasıl aksiyon dolu olabilirdi ki? Oğlu Frankie ile eğlence parkında keyifli zaman geçirmeyi planlayan Karla bir anlık dalgınlık sonucu onu gözden kaybeder. 

Önceleri saklambaç oynamayı seven oğlunun kendisine şaka yaptığını düşünse de, zaman geçtikçe bir tuhaflık olduğunu sezmeye başlar. Giderek endişe kapılan Karla'nın artık bir tek amacı vardır: oğluna ne olduğunu bulmak.

Filmin başrol oyuncusu Hale Berry tam anlamıyla filmi sürükleyip götürüyor. Gözükmediği bir sahne dahi yok! Böylesine duygusal ve canlandırması zor anne rolünün altından başarıyla kalkıyor ve biz izleyenlere ne kadar iyi bir aktris olduğunu bir kere daha gösteriyor.

Berry dışında filmin ikinci önemli rolü ise arabalarda desem yeridir. Çünkü 1 saat 34 dakika süren filmin oldukça büyük bir bölümü yollarda müthiş araba takip sahneleri ile geçiyor. Özellikle bu tür filmleri sevenleri oldukça memnun edecek araba aksiyon sahneleri ile dolu diyebilirim.


Eğer senaryo yer yer fark edilen mantık hatalarına çok takılmaz ve büyük beklentilerle gitmezseniz "Anne" tam kararındaki puanı 6.1 ile keyifli bir aksiyon keyfi sunuyor izleyicisine.


10 yorum :

 1. Hale Berry aksiyon filmlerinde oynamayi çok seviyor. Eskiden bendeki imajı farklıydı. Şimdilerde Bruce Willis ve Nicholas Cage isimli oyuncularla aynı kefeye koyuyorum. Çocuk kaçırma hassas bir konu. Araba takip sahnelerinin filmin tamamına yayılmasını beklemiyordum. Açıkçası şaşırdım...
  İzleyip izlemeyeceğime henüz karar veremedim.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Araba takip sahneleri neredeyse filmin tamamını kaplıyor zaten :p
   İzlemesen çok şey kaybetmeyeceğin filmlerden biri. Boş vaktin varsa diyeyim...

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Ehh hafta sonu için izlenebilir bir film diyelim

   Sil
 3. Severim bu hatunu ama iyi oyuncu sınıfına sokamıyorum( tabii kendi kriterlerimce)
  Zaten monster ball filmindeki o soft porno sahneyi çekmeseydi oskar falan göremezdi kanımca.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten oscar ödüllerindeki ırk ayrımcılığı kıran isimlerden biri oldu. Çok da iyi oldu.

   Sil
  2. Ben şimdi ırkçı mı oldum bu yorumumla:))
   Sırf kırılsın diye verildi keşke hakettiği bir performansla alsaydı.Obama'yı da başkan yapıp bunu kırdılar güya. Görürsün uzun yıllar zenci bir başkan gelmeyecek.
   Not:siyahi demek ırkçılıktır bilinenin aksine.
   Şimdi sırada kadın başkan kaldı.hep politik samimiyetsiz manevralar bunlar.

   Sil
  3. Akademi üyelerinin fazla beyaz olmaları kırıldı demek istedim. Ama diğerlerinde de yol açtı kabul edelim. Ve de Oscarlık performans olmadığını ben de onaylıyorum
   * Oscarlardan bahsediyoruz tamamen politik zaten

   Sil
 4. Sanki televizyonda yayınlanan aksiyon filmleri tadında.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel tanımlamışsın. Bence de tam pazar akşamı sinemasına uygun :p

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates