Katliam Günü | The Windmill Massacre


Yönetmen:
  
  Nick Jongerius
Senaryo:
  
     Nick Jongerius, Chris W. Mitchell
Oyuncular:
   Charlotte Beaumont, Adam Thomas Wright, Ben Batt, Noah Taylor, Patrick Baladi

Korku   85 dakika, 2016  

Sinemalarda yaz bereketi devam ediyor. Farklı türlerdeki filmler birbiri ardına gösterime giriyor. Bunlardan biri de özellikle afişi ile dikkat çeken "Katliam Günü" Peki film benim gibi korku filmi sevenler familyasından olanları memnun edebiliyor mu? Haydi bir göz atalım!


Farklı nedenlerle birarada bulunan bir grup turist, Hollanda'nın ünlü yel değirmenlerini görmek için bir turda bir araya gelirler.

Tur gezilerinin olmazsa olmazı "fantastik hikayeler"dir. Bu gezide anlatılan da yıllaar yıllar önce çook kötü olayların olduğu bir yel değirmenidir. İnanışa göre bu yel değirmeninin sahibi ruhunu şeytana satmış biridir. 💀
Ve grubumuz güle oynaya giderlerken aksilik bu ya otobüsleri bozulur. Gecenin bir yarısı ıssız yolda kalan grubumuz çareyi en yakın yere sığınmakta bulur. Ürpertici bir yel değirmenine...

Bu yel değirmeninde geçirdikleri zaman boyunca hiçbirinin buraya tesadüfen gelmediğini anlayacaklardır.
"Katliam Günü" farklı olmaya çalışıp aslında son derece vasat olmuş bir korku filmi. Bu türün hemen her klişesini de kullanıyor. Açıkçası beni hiç mi hiç sarmadı.


IMDB'de gayet yerinde bir 4.8 puan almış olan "Katliam Günü" için tercih sizin...

İzlemek isteyenlere iyi seyirler!

4 yorum :

 1. Korku filmlerini hiç sevmem ve izlemem. Genellikle saçma şeyler oluyor. Bu film, tüm klişeleri kullanmış, oyuncu kadrosu bilinmiyor, senaryo az çok tahmin edilebiliyor, bu sebeple doğal olarak 4,8 gibi düşük bir puan almış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu oldukca klise bir film evet. Ve dusuk puani da sonuna kadar hak ediyor.

   Sil
 2. Yeldeğirmeni farklı bir konsept olmuş 😀

  YanıtlaSil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates