Kanlı Oyun | Scare Campaign


Yönetmen:
  
  Cameron Cairnes, Colin Cairnes
Senaryo:
  
     Cameron Cairnes, Colin Cairnes
Oyuncular:   
Meegan Warner, Ian Meadows, Olivia DeJonge

Korku     80 dakika,    2016

Korku filmi severler muhtemelen fark etmiştir; dikkat çekici afişiyle bir korku filmi sinemalarımızda gösterimde. Afişi filmde neler bulabileceğiniz konusunda az çok bilgi de veriyor zaten: Kamera, aksiyon ve bolca kan!

İzlediğim ilk Avustralya yapımı korku filmi olan "Kanlı Oyun" adının hakkını veriyor anlayacağınız..."Kanlı Oyun" 5 yıldır televizyonda zirveyi kimselere kaptırmayan bir şaka programı. Ratingleri, internette yayınlanan başka bir şaka programına yenilip düşünce yapımcılar harekete geçer. Yeni ve hiç duyulmamış şakalar için kolları sıvarlar.

Ancak olaylar planladıkları gibi gelişmeyecek, kendilerini korku dolu bir labirentin içinde bulacaklardır.Kendini izleten konusuyla "Kanlı Oyun" klasik bir korku filminin gereklerini iyi sunuyor izleyene. Ani belirmeler, uzun koridorlar, nefes nefese kaçışlar... Kimi zaman fazlasıyla "kanlı" olan sahneler ise daha çok slasher türünü sevenleri memnun edecek, bana biraz fazla açıkçası.


Ancak filmin en güzel yanı yönetmenlerin bizi bir değil birkaç kez tuzağa düşürmeleri. Oyun içinde oyun terimi bu senaryo için cuk oturmuş.


Peki negatif yanı yok mu filmin? Var. Oldukça amatör, B sınıfı film havasında. Ve oyuncuların inandırıcılıkları bazı sahnelerde bana göre yeterli gelmiyor. Neyse ki özellikle filmin ikinci bölümündeki atmosfer çoğu şeyi görmezden gelmemize yetiyor.

Türkiye'de gösterime şansı bulmasına oldukça şaşırdığım "Kanlı Oyun" türün meraklılarını bekliyor. IMDB puanı ise 5.9 - ki gayet uygun bir puan olmuş.6 yorum :

 1. Uzun zamandır korku filmi izlememiştim. Bakalım nasıl bir etki bırakacak. Teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. En son Get Out filmini izlemiştim benzer tür olarak. Kanlı Oyun fragmanını izlemiştim, ilgi çekici ve sürprizlere açık bir yapım olarak görünmüştü. İzlemeyi düşünüyorum ancak sinemada olmaz muhtemelen. :) İnceleme için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence ev sineması olarak değerlendirilebilecek bir film zaten.
   İyi seyirler şimdiden

   Sil
 3. Avustralya'dan her yıl 1-2 tane korku türünde film vizyona giriyor. Son yıllardan hatırladıklarım; Vahşet Geçidi ve The Pack filmleri. Vahşet Geçidi'ni izlemeye kalkışmadım. Ama The Pack'i izlemeye çalışmıştım. Sonunu hatırlamadığım için yarım bırakmış olabileceğimi düşünüyorum. ;)
  Kanlı Oyun'u izleme listeme aldım. İzlemek için acele etmiyordum ancak siz sürpriz var deyince meraklandım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Not aldım filmleri :)
   "Kanlı Oyun" 80'lerin o korku filmlerini anımsatıyor zaman zaman. Çok büyük beklentiyle izlemezsen hoş bir hafta sonu seçimi olabilir diye düşünüyorum.

   *Şöyle güzel, kaliteli bir korku filmine de hasret kaldık bu arada.

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates