Hayat Işığım | The Light Between The Oceans


Yönetmen:
  
  Derek Cianfrance
Senaryo:
  
     M.L. Stedman (kitap), Derek Cianfrance
Oyuncular:
   Michael Fassbender, Alicia Vikander, Rachel Weisz

Drama, Romantik      133 dakika  

Çoook uzaklardan, Batı Avustralya kıyılarından yola çıkıp "annelik" üzerine oldukça zor bir soruya cevap arayan, duygusal yönü ağır basan bir film "Hayat Işığım" Avustralya'nın o büyülü ve el değmemiş güzelliği, bu denli yoğun ve derin duygularla karışınca da ortaya böylesi güçlü bir dram çıkmış.


I. Dünya Savaşı'nın acı dolu günlerini geride bırakmak isteyen Tom Sherbourne, ülkesine döner ve yeni hayatına başlar. Ülkenin güneybatısındaki ıssız bir adada deniz feneri bekçiliğidir yeni işi. Kimsenin olmadığı, sadece deniz ve ada ile çevrili bu yer, insanlardan izole bir hayat yaşamak isteyen Tom için de biçilmiş kaftandır.


Ancak bu yalnızlık çok da uzun sürmez ve kendisiyle böyle bir hayat yaşamayı kabul eden güzel Isabel ile evlenirler. Sadece ikisine ait bu ada, ilk zamanlar onların mutluluk yuvaları olur. Artık tek bir istekleri kalmıştır ve mutluluğu taçlandırmak için: bir bebek


İşte filmin asıl hikayesinin başladığı nokta da burası. Bundan sonrasında film bize anne olmanın ne olduğunu, sevmeyi, sahiplenmeyi, sevgi uğruna yapılabilecek fedakarlıkların büyüklüğünü ilmek ilmek dokuyarak anlatıyor.


Sadece fonda yer alan o muhteşem tabiat değil, filmin geneline sinmiş sessizlik ve yalnızlık duyusu da bence "Hayat Işığım"ı bu denli etkileyici hale getiriyor.

Kadroda yer alan oyuncular ise seyirlik: 2 Oscar adaylığına sahip ve her filmi güzel Michael Fassbender, "Danimarkalı Kız" ile "Yardımcı Kadın Oyuncu" Oscar'ını kazanmış Alicia Vikander ve Altın Küre & Oscar'lara doymayan Rachel Weisz özellikle filmin ikinci bölümünde keyifli bir seyirlik sunuyor izleyenlere.

M.L.Stedman'ın aynı adlı romanından uyarlanan ve Derek Cianfrance tarafından yönetilen "Hayat Işığım" yavaş, sakin ama etkileyici şekilde anlatıyor hikayesini. Dram sevenlerin beğeneceğini düşünüyorum.

Herkese iyi seyirler!

8 yorum :

 1. Ne güzel yorumlamissiniz. Bu yorumdan sonra izlenmeyi bekleyen Hayat Işığım filmini öne alıp izleyeceğim. Uslanmaz bir dram severim ben :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :)
   Etkileyici bir dram. Hele bir de o müthiş doğa görüntüleriyle...
   Şimdiden iyi seyirler

   Sil
 2. Not alındı. Seveceğimi düşünüyorum, teşekkürler...

  YanıtlaSil
 3. Michael Fassbender hayranı olduğum için bütün filmlerini izlemek istiyorum. Dram sevmem ama Hayat Işığım'ı da onu izlemek için izleyeceğim :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bir Fassbender hayranıyım. Dram sevmiyorsan biraz yavaş gelebilir film ama yine de umarım keyif alırsın.

   Sevgiler

   Sil
 4. İzledim ve çok sevdim. Hatta kitabını da alıp okudum. Kitaplığımda Michael Fassbender'ın kapağı olduğu bir kitaba sahip olduğum için mutluyum :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitabı okumayı ben de çok istiyorum.
   Filmi sevmiştim, eminim kitaptan çok daha fazla etkileneceğim.

   Sen film-kitap kıyaslamasını nasıl yapardın?

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates