Kardeşler | BrothersYönetmen:
  
  Jim Sheridan
Senaryo:
  
     David Benioff, Susanne Bier, Anders Thomas Jensen
Oyuncular:
   Jake Gyllenhaal, Natalie Portmani Toby Maguire

Drama, Savaş  105 dakika, 2009

Film yorumlarımı okuyanlar belki denk gelmiştir Jake Gyllenhaal çok beğendiğim ve yeteneğinin yeterince ortaya çıkartılmadığını düşündüğüm oyuncuların başında gelir. 


Özellikle 2014 yapımı "Nightcrawler" (Gece Vurgunu) ile kariyerinin en güzel filmine imza atan Gyllenhaal giderek daha çok adını duymaya başladığımız isimlerden biri.


"Kardeşler" 2009 yapımı bir film. Öncelikle yukarıda belirttiğim nedenle ilgimi çekmişti. Ancak kadrodaki diğer isimleri görünce güzel bir film izleyeceğim beklentim arttı. Muhteşem kadrosuyla da film beklentimi boşa çıkartmadı diyebilirim.

Film çekirdek bir ailenin yaşadığı daha doğrusu yaşamak zorunda kaldığı trajediyi anlatıyor. Afganistan'da görev yapmış Sam Cahill güzel bir eş, 2 tatlı kız çocuğu babası bir asker. 

Filmimizin ana ekseni de Sam, eşi ve kardeşi Tommy üzerinde gelişiyor. Savaşın, ayakta kalmanın ve hayata tutunmanın zorluğunu anlatıyor bu 3 karakter üzerinden. 

Dram yönü ağır basan "Kardeşler"(Brothers) gerek hikayesi gerek oyunculuklarıyla beğendiğim bir film oldu. Özellikle Natalie Portman Grace karakterinde oldukça başarılı. 

Savaşa dair bir yorumda bulunmak yerine, savaşın insanlara neler yaptığının altını çizmeyi tercih eden yönetmen Jim Sheridan güzel bir iş çıkartmış.
Filmin müziklerinin de gayet güzel olduğunu belirtmeliyim. Özellikle Simon Wilcox'un "Empty Sky" parçası kulaklara bayram.

Güçlü bir kadroyla, keyifli bir dram izlemek isteyenler için güzel bir tercih olabilir.


10 yorum :

 1. Film izleme sitelerinde heba olmaktansa buraya gelip film önerisi bakmak daha güzel bence,listem kabarıyor sayende :)

  Jake Gyllenhaal'un en son Son şans filmini izledim.Çok filmini izlediğimi hatırlamıyorum ama nedense çok izlemişim gibi his oluşuyor adamı gördükçe,ya da izledim hatırlamıyorum.😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler çok mutlu ettin beni :)
   Alternatif olabiliyorsam ne mutlu bana

   Bu arada ne güzel bir filmdi o. Ama benim favori Gyllenhaal filmim yukarıda da dediğim gibi "Gece Vurgunu" Süper bir filmdi

   Sil
 2. filmi izleme listeme aldım saol. bi dee seni mimlediim :) heey bak ben bloglara üye olmadan okuyom öyle serbest dolaşıyom tamam mıı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldin her zaman beklerim :)

   Teşekkürler mim için. En yakın zamanda geliyorum ziyaretine

   Sil
 3. Ben bu Jake ... çok beğeniyorum.Bir de soyadı garip olmasaymış :)
  Pers Prensinden beri hastasıyım.Yaşam Şifresi ise benim üzerimde büyük bir etki bırakmıştı,günler boyu o son sahneyi rüyamda gördüm durdum :)
  Bu dahil birçok izlemediğim filmi var,sayende izlemek için bahanem oldu ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de izlemediğim birkaç filmi var. Ama ona torpil geçip listenin tepesine alıyorum :p
   Kesinlikle günümüzün en başarılı aktörlerinden biri

   Sil
 4. Merhaba, seni mimledim canım son yazıma bak istersen.

  YanıtlaSil
 5. İZleyeli çok oldu ama afişi görünce yine duygulandım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de iyi ki izledim dediğim filmlerden biri oldu

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates