Otoban | Collide


Yönetmen:
                   
  Eran Creevy
Senaryo:
                   
     F.Scott Frazier, Eran Creevy
Oyuncular:
                    Nicholas Hoult, Felicity Jones, Anthony Hopkins, Ben Kingsley, Marwan Kenzari

Aksiyon, Drama, Gerilim      99  dakika ,  2016     İngiltere, Almanya, Çin, ABD

Dram filmlerinden sıkılıp biraz aksiyon arayanlara için güzel bir alternatif vizyonda: "Otoban" Özellikle arabalı kaçma-kovalamaca sahnelerini seven bir izleyici iseniz bu film - bu açıdan- size aradığınızı verecek!


Filmin konusundan önce dikkkatimizi çeken şey kadrosu. Ben Kingsley'den Sir Anthony Hopkins'e veen son "Warm Bodies" (Sıcak Kalpler)den hatırladığımız Nicholas Hoult filmin başrollerinde. 

Kadın oyuncu açığını ise 2014 yapımı "Theory of Everything"(Herşeyin Teorisi) filminde Stephen Hawking'in karısını canlandıran Felicity Jones dolduruyor.

Para kazanmak için yaptığı kirli işler yapan Casey tam da hayatını temize çekmek, durulmak isterken kendisini yeniden bir yol ayrımında bulur. Filmin başlangıç sahnelerinde de denildii gibi "hepimizin bir nedeni vardır" Onun nedeni ise en kutsalından yani aşktan.


Bir kulüpte görüp aşık olduğu Juliette'in hayatş bir nedenden ötürü çok acil paraya ihtiyaç duyması Casey'i acımasız uyuşturucu tacirlerinin arasına iter.
Ve böylece geliriz filmimizin asıl kahramanlarına... Hopkins ve Kingsley'nin canlandırdığı Hagen Kahl ve Geran "bu piyasada dost olmaz" savını destekler nitelikte 2 azılı düşman.


Ne zaman ki aşk ile gözü kör olmuş adamımız Casey para için çalışmaya gönüllü olunca, kendini bir anda bu 2 düşmanın arasında buluyor.

Geran boynundaki altın kolyesi, ilginç gözlükleri ve komik aksanı ile Türk asıllı bir kötü adam. John Travolta filmlerine bayılması ve Burt Reynolds hayranlığı sempatik görünmesine yetiyor.(en azından benim için)

Diğer adamımız ise başarılı bir iş adamı görüntüsündeki acımasız uyuşturucu kaçakçısı Hagen Kahl. Hopkins'in buz mavisi gözleri ve o sakin-ama-alaycı tavırları Avrupa uyuşturucu trafiğini yöneten Hagen'ı canlandırmada gayet uygun bir seçim olmuş.


Senaryodaki uyumsuzluklara çok kafayı takmazsanız filmdeki kaçış sahneleri ve Hopkins-Kingsley ikilisi size hızlı seyirli bir 1 saat 39 dakika sunuyor.

Ancak bu 2 dev ismi daha başarılı ve özenli bir filmde izlemek istemez miydik? Tabii ki isterdik. Ancak söylemeden duramayacağım rol adlığı her filmi güzelleştirme yeteneğine sahip Sir Anthony Hopkins bile bu filmi "başarılı" kılmaya yetmiyor ne yazık ki!


Yine de Eran Creevy'nin yönetmenliğini yaptığı "Otoban", hafta sonu beyaz perdede biraz aksiyon isteyen sinemaseverleri salona çekmeye yetecektir.


Herkese iyi seyirler!
2 yorum :

 1. Filmi hiç görmedim. Oyuncu kadrosu da güzelmiş, eğlencelik bir filme benziyor, kafa dağıtmak için. Ben Hault'u da Jones'u da çok severim, usta oyuncuları söylemiyorum bile. İyi aksiyonu da severim, mad max'ten beridir iyi bir aksiyona denk gelmedim. O da çok güzeldi, hault da vardı orada. Sanırım bu film onun kadar başarılı değil.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen tam hafta sonu için kafa dağıtmalık çıtır çerez bir film.
   Hopkins için izlediğimi itiraf etmeliyim :p

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates