İçeride | Shut In


Yönetmen:
  
  Farren Blackburn
Senaryo:
  
     Christina Hodson
Oyuncular:
   Naomi Watts, Charlie Heaton, Jacob Tremblay, Oliver Pratt

Gerilim  91 dakika, 2016 

Naomi Watts severek takip ettiğim aktrislerden biri. Genel olarak filmlerini de başarılı buluyor, adını afişte görünce izlemeye gayret ediyorum. "İçerde" filmi de Watts ismi sayesinde ilgimi çekti. Türünün gerilim olduğunu okuyunca "Tamam" dedim "Watts'tan kötü bir film çıkmaz."

Ve başladım izlemeye...


New England'ın kırsal bölgesinde çoğunlukla karla kaplı bir ev. Çocuk psikoloğu Mary, eşi ve ergenlik çağındaki çocuğuyla mutlu mesut yaşamını sürdürmekte. Ta ki eşi ve çocuğunun geçirdiği o korkunç kazaya kadar...


Bu kaza sonrasında karşılaştıkları yüzünden Mary ciddi bir depresyon dönemine girer. Ve çoğu şeyden elini eteğini çeker, oğlu Stephen ile sadece kendilerine ait bir hayat örmeye başlar.


Ancak Mary bir süre sonra evinde tuhaf olaylara tanık olmaya başlar. Önceleri bunları ciddiye almaz, yaşadığı strese verir. Fakat bir süre sonra olaylar çok rahatsız edici olmaya başlar ve Mary bunun nedenini araştırmaya başlar.

Hikaye gayet güzel bir şekilde başlıyor ve gelişiyor. Bazı sahnelerde geriliyorsunuz. Bu konuda ışık kullanımı da etkili diyebilirim. Ancak sonrasında heyecan giderek azalmaya ve tahmin edilir bir hikayeye doğru ilerlemeye başlıyor. 


"Shut In" (İçerde) sadece Watts hayranları ve hafta sonu için izlenecek çıtır çerez film arayanlar tarafından tercih edilebilir. IMDB puanı da 4,6 diyelim.

4 yorum :

 1. Bu filmi izlemek istiyordum özellikle Tremblay'ı gördüğümden beri... Fazla birşey beklemeden izlemek lazım demekki... Biraz daha beklesin o zaman listemde :)
  Yorumuna sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten filmin en tatlı şeyi Tremblay :)
   Ben vasat buldum ama zevke göre değişebilir tabii.Bu nedenle özellikle kişisel yorumum olduğunu belirtiyorum.

   Çok teşekkürler sevgiler

   Sil
 2. Shut in filminin izleyen yorumunu çok merak ediyordum.
  Paylaşım için teşekkür ediyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim güzel yorumun için

   Sevgiler

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates