Dehşet Evi | Sweet Home


Yönetmen:
                   
  Rafa Martinez
Senaryo:
                   
     Angel Agudo, Rafa Martinez
Oyuncular:
                    Ingrid Garcia Jonsson, Bruno Sevilla, Oriol Tarrida Homedes, Jose Maria Blanco

Korku    80 dakika ,  2015    İspanya, Polonya

2015 İspanya - Polonya ortak yapımı "Dehşet Evi" (Sweet Home) 2 senelik bir gecikmeyle sinemalarımıza geldi. 

Tür olarak her ne kadar "korku" dense de daha çok gerilim ve slasher demek daha doğru. Yani - afişinden de anlayacağınız üzere - bilumum kesici aletler, bir tutam kan ve bolca kovalamaca mevcut. Bu tarz filmleri sevmeyenler için de böylece uyarımı yapmış olayım.


Alicia genç bir emlak danışmanı. Tek bir kiracı kaldığı için yıkımı geciken bir binaya görüşmeye gider. Aynı akşam erkek arkadaşı Simon'ın da doğum günüdür. Havanın kötü olmasını ve apartmanın da oldukça boş olmasını fırsat bilerek, sevgilisine burada sürpriz bir doğum günü partisi hazırlamaya karar verir.

Ancak sizin de tahmin edebileceğiniz gibi geceleri planladıkları gibi gitmez. Bu partiye dahil olan beklenmedik bir misafir, onlara unutamayacakları saatler yaşatacaktır.

Oldukça bilindik ve artık klasikleşmiş bir konuyu bu kez İspanyol yönetmen Rafa Martinez'in yorumuyla izliyoruz.

Filmde özellikle ışık ve renk kullanımı çok başarılı.
O karanlık ve korkutucu mekan etkisi çok etkili bir biçimde yansıtılmış perdeye. Zaten filmin vasatın üzerinde çıkmasını sağlayan da bence bu özelliği. Onun dışında başka da bir numarası yok.


Başrollerde Ingrid Garcia Jonsson, Bruno Sevilla ve Oriol Tarrida Homedes'in paylaştığı "Dehşet Evi" (Sweet Home) romantik filmlerden sıkılanlar için güzel bir alternatif olabilir.

Ama bu tarz hayatta kalma konulu filmleri seviyorsanız "The Purge" (Arınma Gecesi) ve "The Strangers" (Ziyaretçiler) filmlerine bir göz atmanızı öneririm.

Herkese iyi seyirler 😲
Yorum Gönder

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates