Bu Dünyanın Dışında | The Space Between Us


Yönetmen:
  
  Peter Chelsom
Senaryo:
  
     Allan Loeb, Stewart Schill, Richard Barton Lewis
Oyuncular:
   Gary Oldman, Asa Butterfield, Brit Robertson

Drama  120 dakika, 2017 

Ne zamandır merakla beklediğim film "Bu Dünyanın Dışında" artık sinemalarımıza konuk oldu. Özellikle konusunu durduğumdan beri aylardır takipteydim bu filmi. Nihayet izleme imkanına kavuştum.


"Bu Dünyanın Dışında" Mars'ta doğmuş ilk çocuk olan Gardner'ın hikayesini anlatıyor. Onun Mars koşullarına göre şekillenmiş bağışıklık sistemi ve vücut yapısı Dünya'da yaşamasına müsaade etmez.

Kısıtlı bir alanda yaşadığı ve tek arkadaşının kendi yapımı bir robot olan bu gezegende daha fazla kalmak istemez. İnternet üzerinden tanıştığı güzel Tulsa da Gardner için bir sebep olur. Ve hem Tulsa'yla tanışmak hem de hiç tanımadığı babasını bulmak için Dünya'ya bir yolculuğa çıkar.


Konusunu son derece ilginç bulduğum film işlenişiyle beni oldukça hayal kırıklığına uğrattı desem abartmış olmam. Ben daha bilimsel bir film beklerken karşımda vasatın üzerinde, 14-17 yaş kesimini hedef alan bir gençlik filmiyle karşılaştım. 

Ne hikayesi ne görüntüleri ne de Gary Oldman maalesef bir katkıda bulunamıyorlar filme. Açıkçası başka bir senaryo ile son derece etkiyici olabilecek bir senaryo uçmuş gitmiş. 

Yine de tercih sizin!
6 yorum :

 1. Tomorrowland'ın fragmanını izledikten sonra filmde karşılaştıklarım karşısında uğradığım hayal kırıklığına benzer bir duygu yaşamışsınız.
  Bu Dünyanın Dışında filminin en başında yer aldığını düşündüğüm uzay yolculuğu ve Mars'ta geçen kısmından umutlu olabilir miyiz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet galiba biraz öyle oldu sanırım.
   Filmde tek sevdiğim şey Mars görüntüleri oldu. Aslında çok güzel işlenebilecek bir konu diye düşünüyorum. Beklentimi hiç karşılamadı :(

   Sil
 2. Son derece merak ettiğim filmlerden biri. Mutlaka izleyeceğim. Teşekkürler ❤️

  YanıtlaSil
 3. Merhaba blogunuzu yeni keşfettim ve takibe aldım bende beklerim 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldiniz :)
   Blogunuzu ziyaret ettim. Kozmetik yazılarınızı yavaş yavaş keşfetmeyi planlıyorum.

   Sevgiler

   Sil

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates