Sokak Kedisi Bob | A Street Cat Named Bob


Yönetmen:
                    
  Roger Spottiswoode
Senaryo:
                    
     James Bowen (kitap), Gary Jenkins (kitap), Tim John, Maria Nation
Oyuncular:
                     Luke Treadaway, Bob, Ruta Gedmintas, Joanne Froggatt, Anthony Head

Biyografi, Komedi, Drama             103 dakika ,  2016     İngiltere

Geçtiğimiz senelerde en çok okunan kitaplar listesinde tepeye oturan ve hemen hepimizin ayıla bayıla okuduğu bir kitaptı "Sokak Kedisi Bob". Onun ve 2 ayaklı dostu James Bowen'ın duygusal ve umut dolu hikayesi bir anda tüm dünyayı etkisi altına almıştı. 

Ve tabii film yapımcıları da bu fırsatı kaçırmadılar; minnoş Bob'u ekranlarda görme fırsatını sundular bizlere. 


Londra sokaklarında sokak müzisyenliği yaparak para kazanan, uyuşturucu sorunu olan James hikayemizin 2 ayaklı kahramanı. Annesi ve babası küçükken ayrılınca bu duygusal travma ile pek iyi baş edememiş. Ve hayata tutunmak için kendine yardımcı olarak uyuşturucuyu seçmiş. 

Bir evi bile yok James'in. Devlet yardımı ile yaşamaya çalışıyor ve sokaklardan kazandığı 3-5 kuruş ile ancak karnını doyurabiliyor.


Kendisine uyuşturucuyu bırakması karşılığında verilmiş olan dairesinde yaşamaya başladığı gün aslında James'in hayatının da değişeceği gün. Bunu yapacak olan da penceresinden içeri süzülen ve James'in tek yemeği olan mısır gevreğini tırtıklayan sarman bir sokak kedisidir.

James Owen'ın yazdığı "Sokak Kedisi Bob" kitabından uyarlanan filmde Bob'u izlemek kitabı okuyanlar için ayrı bir keyif. Peki Bob'a eşlik eden oyuncular kim diye sorarsanız diğer rollerde Luke Treadaway, Ruta Gedmintas ve Joanne Froggatt yer alıyor.


Yönetmen Roger Spottiswoode'un hayvanları başrolde oynattığı 3. film olma özelliğini de taşıyor film. 


Farklı türde iki canlı arasındaki o muhteşem sevgiyi, bağlılığı izlemek istiyorsanız hemen seyretmeye başlayın "Sokak Kedisi Bob"u. Hayvanlara yapılan eziyetlerin haber bültenlerini doldurduğu ve gerekli yasaların bir türlü çıkartılamadığı bu günlerde en çok ihtiyacımız olan dünyada hala iyi insanların olduğunu bilmektir belki de...

Herkese iyi seyirler!
Yorum Gönder

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates