Denizde Dehşet | In The Deep

Köpekbalığı severler toplanın!!

"The Shallows"da(Sığ Sular) denizin üstünde bir köpekbalığından kurtulma mücadelesi izledik. "Bu beni kesmez, heyecan daha fazla heyecan arıyorum" diyenleri bu sefer denizin altına alalım. "Denizde Dehşet" (In The Deep) ya da diğer adıyla "47 Meters Down" bu sefer bizi okyanusun karanlık sularında nefessiz bırakmaya kararlı!

Yine Meksika sularındayız. Bu kez kahramanlarımız kendileriniz maceraya vurmuş 2 kız kardeş Lisa ve Kate... 

Tatil sırasında tanıştıkları erkek arkadaşlarının da gaz vermesiyle köpekbalığı dalışı yapmaya karar verirler. Önce beyler dalış yapar "Her şey süper, harika. Kızlar haydi haydiii" laflarıyla kızlar girerler dalış yapacakları kafese.
Kaptan suya dalmadan önce onlara hayati uyarıyı yapar: "Kısıtlı oksijeniniz var, dikkatli kullanın"

Bunu cümle söylendiğine göre maceramız birazdan başlıyor diye iyice gömülürüz biz de koltuklarımıza. Ve deriiiin bir nefes alıp dalarız okyanusun karanlık sularına kızlarımızla birlikte.


Kafesin içinde her şey keyifli. Geçip giden minik balıklar, derin mavilikler ve böyle bir maceraya atılmanın verdiği o yüksek adrenalinle kızlar hallerinden memnunken beklenen misafir(ler) yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlar.
Lisa ve Kate köpekbalıklarını bu kadar yakından görmenin heyecanı içindeyken bir anda hiç beklemedikleri bir aksilik onları okyanusun ortasında, bir kafesin içinde ve çok az kalmış oksijenleri ile köpekbalıklarının ortasında bırakır. Ya gelecek yardımı bekleyecekler ya da kendi başlarının çaresine bakmanın yolunu bir şekilde bulacaklardır.

Köpekbalığı Korkusu Olanlar İzlemesin

"Denizde Dehşet" (In The Deep) karanlık atmosferi ve insanı nefessiz bırakan - evet filmi izlerken kimi zaman farkında olmadan nefesinizi tutuyorsunuz- adrenalinli sahneleriyle 1 saat 47 dakikanın farkında bile olmadan geçip gitmesini sağlayıveriyor.
Benzer filmlerdeki gibi köpekbalıkları her sahnede gözükmüyor, asıl korkuyu yaratan okyanusun dibindeki o sonsuz karanlık ve klostrofobik durum. Deniz korkusu olmayanları bile rahatsız edecek bu atmosfer filmin gerçekçiliğini artırıyor ve izleyende heyecan yaratıyor.

Senaristliğini (Ernest Riera ile birlikte) ve yönetmenliğini "The Other Side of The Door"dan hatırladığımız Johannes Roberts'in yaptığı filmde başrolleri Mandy Moore, Claire Holt, Mathhew Modine ve Santiago Segura paylaşıyor.

IMDB puanı 6.0 olan "In The Deep" köpekbalığı filmi sevenleri fazlasıyla memnun edecek.


Herkese iyi seyirler!

Yorum Gönder

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates