Zootropolis | Zootopia


Yönetmen:
                   
  Byron Howard, Rich Moore
Senaryo:
                   
     Byron Howard,Rich Moore 

Animasyon, Macera, Komedi    108 dakika ,  2016     ABD

Disney'den yine sadece çocukların değil büyüklerin de keyifle izleyeceği bir animasyon...Okulların kapanmasına yakın şu günlerde küçük büyük herkesin sinemaya gitmek için eğlenceli bir nedeni var: Zootropolis

Zootropolis kocaman bir hayvanat bahçesini andıran bir metropol. Zürafadan hamsterlara, su aygırlarından tilkilere kadar herkes barış içinde yaşıyor bu mega-kentte...

Kahramanımız minik tavşan Judy'nin en büyük hayali de buraya gelip, başarılı bir polis olmak. Polislik biraz daha iri ve sert hayvanlara yakıştırıldığı için ailesi ve çevresi onun bu hayalini anlamsız ve tehlikeli buluyorlar. Ama Judy çocuk aşında bile hayalleri gerçekleştirmenin istikrar ve azimden geçtiğini biliyor ve sonunda o şehre bir polis olarak giriyor.


Polis akademisini başarıyla tamamlayıp işe başladığı ilk gün ayrımcılık da göstermeye başlıyor kendini. Diğer polislere daha "zor "işler diğer polislere veriliyor, Bizon polis şefi Bojo, Judy'ye daha pasif görevde olacağı arabaların park kontrol görevini verir. 

Ama bu bile hırslı Judy'mizi durdurmaz, başarılı olacağını kanıtlamak için bir kayıp dosyasını incelemeye başlar.
Bu araştırmayı yaparken kendisine, sonradan iyi arkadaş olduğu tilki Nick yardım eder. Ancak zaman ilerledikçe ve dosyayı çözmeye başladıkça Judy kendini hiç istemediği bir durumda bulur. Çünkü fark etmeden Zootrapolis'de yaşayan canlılar arasında bir bölünmeye neden olacaktır. 

Olaylar çığırından çıkınca, kendi yarattığı bu sorunu çözmek de yine minik Judy'e kalacaktır.Gördüğünüz gibi eğlenceli ama bir o kadar da katmanlı bir animasyon Zootrapolis. Toplumsal ön yargılardan kişisel ön yargılara aslında hayatın bize getirdiği pek şeyi filmde buluyoruz. Çocuklara verilen çok da güzel mesajlar var (aslında sadece çocuklara değil biz büyüklere de :)

Ne olursa olsun hayallerinden asla vazgeçme çünkü asıl inancını kaybedersen mağlup olursun.Karakterlerin hepsi çok eğlenceli ama özellikle trafik müşavirliğindeki tembel hayvanlar beni benden aldı. Gerçekten çok eğlendim o sahneleri izlerken. Bir de "Baba" filminin minik versiyonu (ki yukarıda görüyorsunuz) çok başarılı. Ses tonu, o italyan aksanı konuşma falan müthiş olmuş.
Filmin bir diğer keyifli tarafı da Gazelle karakteriniz seslendiren Shakira'nın yeni şarkısı "Try Everything". Aralarda verilse de uzun versiyonu filmin sonunda, Gazelle'in güzel sahne performansıyla dinleyebiliyoruz, o kısmı izlemeden çıkmayın.


Yönetmenliğini Byron Howard ve Rich Moore isimlerinin yaptığı bu animasyonda oldukça geniş bir yapım kadrosu görev almış. Küçük büyük herkesin çok eğleneceği ve kendi payına bir şeyler çıkaracağı harika bir animasyon olmuş. Hafta sonu tercihinizi keyifli bir filmden yana kullanmak isterseniz Zootopolis sizi bekliyor.

Meraklısına Not: Türkçe dublajlı versiyonunda tilki Nick'i ünlü komedyen Cem Yılmaz seslendirmiş.
Yorum Gönder

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates