The Good Neighbor

BDaha önce "Alice Harikalar Diyarında", "Thor" ve "Siyah Giyen Adamlar 3" gibi filmlerde sanat yönetmeni olarak görev yapan Kasra Farahani'nin ilk uzun metrajlı filmi "The Good Neighbor" başından sonuna izleyicilerin merak duygusunu yüksek tutmayı başaran bir film. 

Efsane oyuncu James Caan'da cabası...

Yönetmen:  Kasra Farahani
Senaryo:     Mark Biancolli, Jeff Richard
Oyuncular: James Caan, Logan Miller, Keir Gilchrist, Edwin Hodge

Suç/Drama/Korku   ·  98 dakika   ·  2016   ·   ABD

EYaramaz liseliler Sean ve Ethan "yapsak yapsak bugün ne muzurluk yapsak?? diye düşünürlerken akıllarına ilginç bir deney yapma fikri gelir. Aklınıza bilim adına faydalı bir şeyler falan gelmesin. Kobay olarak pek tekin olmayan yaşlı komşuları üzerinde yapmayı planladıkları psikolojik bir testtir bu.

Evin içine kuracakları düzeneklerle evin içinde para normal olaylar gerçekleşmiş süsü verecekler, evin sahibi Harold neler oluyor diye koştururken, kameradan adamı izleyip eğleneceklerdir. Plan budur ama acaba her şey bekledikleri gibi gidecek midir??

KHarold'ın evde olmadığı bir gün, bunu fırsat bilip eve çeşitli düzenekler kurar, evin her yerine gizli kameralar yerleştirirler, Sonra odalarına geçip zavallı adamcağızı izlemeye başlarlar. 

Ufak olaylarla başladıkları bu psikolojik deney gün geçtikçe daha sinir bozucu bir hale gelir. Tüm bunlar olurken psikolojisi bozulmaya başlayan Harold'daki bazı tuhaflıklar çocukların dikkatini çekmeye başlar.

Zaten sessiz sakin bilinen, kimseyle diyaloğa girmeyi tercih etmeyen Harold, günün bazı saatlerini evin bodrum katında geçirmektedir. 

Normal zamanda kilitli olan bodruma kamera da yerleştiremedikleri için Sean ve Ethan, Harold'un aşağıda ne yaptığını giderek daha fazla merak etmeye başlarlar. Ve bu merakları onları hiç beklemedikleri bir sona doğru götürecektir.

PBenzerini pek çok kez izlediğimiz bu film, farkını ilk yarı değil ikinci yarıda ortaya çıkartmaya başlıyor. Yönetmenin hiç beklemediğimiz anda bizi farklı bir yöne döndürmesi izleyici olarak bizi hem şaşırtıyor hem de biraz duygusallaştırıyor açıkçası.

Ben filmi başından sonuna kadar merak ederek izledim ve IMDB'den aldığı 6.2'lik puanı da hak ettiğini düşünüyorum. 

Caan'ın tekinsiz görüntüsü, liseli gençlerin (Logan Miller & Keir Gilchrist) acımasızlığı ve evin o karanlık, rahatsız edici atmosferi ile "The Good Neighbor" gerilim filmi sevenlerin tercih edebileceği bir film. Yorum Gönder

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates