Alice Harikalar Diyarında Aynanın İçinden | Alice Through The Looking Glass

BTim Burton'lı Alice Harikalar Diyarı'nda bizi çocukluk hayallerimize götürmüşken, şimdi ilkinden çok daha parlak, hareketli ve bol animasyonlu bir devam filmi bekliyor bizi. 

Ama bu kez yönetmen koltuğunda James Bobin var. Mr.Burton ise filme yapımcı olarak katkıda bulunmayı tercih etmiş. James Bobin Alice'i çok daha macera dolu bir yolculuğa çıkarmış. Renk, hareket, aksiyon ne ararsanız bulacaksınız.

Yönetmen:  James Bobin
Senaryo:     Lewis Carroll (kitap),  Linda Woolverton
Oyuncular: Johnny Depp, Ma Wasikowska, Helena Bonham Carter, Anne Hattaway, Sacha Baron Cohen, Rhys Ifans

Macera/Fantastik   ·  113 dakika   ·  2016   ·  ABD, İngiltere

EFilmimiz ilkinin bittiği yerden başlıyor. Hatırlarsanız Alice evlenmekten vazgeçmiş ve babasını Çin'e yeni ticaret yolları keşfetme konusunda ikna etmişti.

İşte şimdi Alice büyüdü ve başarılı bir kaptan oldu. Aylar boyu denizde korsanlardan kaçar, o macera senin bu macera benim atılırken, ana karada kötüler de boş durmadı tabii.


Gudubet suratlı Hamish, Alice'in kendisini terk etmesini yediremeyince, bir katakulliye getirip Alice ve babasının elindeki gemileri sahiplenir. Hem bu durum nedeniyle hem de annesinin kaptanlığı bırakıp normal hayata dönmesini isteyen söylenmeleri sebebiyle bunalan Alice yine kendini Wonderland'da bulur.

KGeride bıraktığı herkes aynıdır ve Alice'i -yine- görmekten dolayı pek mutludurlar. Ancak tek bir kişi eskisi gibi değildir: Alice'in can dostu Hatter.

Hatter ailesinin yaşadığına inanmakta ve onları bulmak için çaresizce çabalamaktadır. Bu fikrini geri dönen Alice'e de açan Hatter, ondan beklediği desteği alamayınca sararır solar.

Onun bu durumuna dayanamayan Alice sonunda Hatter'ın ailesini aramaya karar verir. Ancak onu büyük bir macera beklemektedir. Çünkü onları bulabilmesi için zamanda geri gitmesi ve bazı olayların olmasını engellemesi gerekmektedir.

PZamanda yolculuk yapmak içinse ilk ekarte etmesi gereken şey "zamanın ta kendisi"dir. Burada zamanı oynayan Sacha Baron Cohen'e kocaman bir alkış istemeliyim. 

Ne Hatter ne de kötü kraliçe Irasebeth bu filmin kahramanı kesinlikle kendisi olmuş. Ayrıca filmin en anlamlı sahneleri de Alice ve Zaman arasında geçen diyaloglarda...

Mİlk filme kıyasla çok daha fazla efekt kullanılan, adeta bir görsel şölen sunan bir film olmuş "Alice Harikalar Diyarında: Aynanın İçinden"

Kimine fazla gelebilir ama ben ilki gibi gayet keyif alarak izledim. Bu arada kötü kraliçenin hikayesi de ona bir başka bakmamı sağladı. Hiç kimsenin saf kötü ya da saf iyi olmadığı bir kez daha karşımıza çıktı diyelim.

Aralarına katılan Sasha Baron Cohen dışında hemen hemen aynı kadroyla devam eden film ( Mia Wasikowska, Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Anne Hattaway, Rhys Ifans, Matt Lucas, Lindsay Duncan, Leo Bill) bu kez bizi zamanın kollarında fantastik bir maceraya çıkartmak için bekliyor!
Yorum Gönder

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates