Senden Önce Ben | Me Before You

BSanırım bu filmi dünyada izlemeyen sayılı azınlık içindeydim, şimdi rahat bir nefes alabilirim. Deliler gibi konuşulan filmi ben de bugün itibariyle izlemiş bulunmaktayım.

Hemen söyleyeyim kitabını izlemediğim için herhangi bir kıyaslama gitmeden, tamamen filmle ilgili yorumlarımı yazacağım.

Yönetmen:  Thea Sharrock
Senaryo:     Jojo Moyes
Oyuncular: Emilia Clarke, Sam Claflin, Janet McTeer, Charles Dance

Drama/Romantik   ·  106 dakika   ·  2016   ·   İngiltere, ABD

Eİçinde bolca gülümseme ve duygusallık barındıran bir film "Me Before You" (Senden Önce Ben) 

Zengin bir ailenin yakışıklı oğlu Will Traynor bir motor kazası sonucu tekerli sandalyeye mahkum kalır. Hayatını deli dolu yaşamaya alışmış Will alışmak zorunda olduğu hayatı ailesinin zoruyla kabullenmiş gibi görünür.


Kendini akışa kaptırmış, hayatını bir şekilde devam ettiren Will'in kendisine bakıcı olarak gelenlerle de yıldızı pek barışmaz. Annesi ona uygun birini ararken karşısına komik Lou Clark çıkar. Bayan Traynor'ın bir bakıcıya Lou'nun ise acil bir işe ihtiyacı vardır. Bu güzel tesadüf, tuhaf görünümlü bu taşralı kızın hayatında yeni bir sayfa açar.

KFilmin sonu oldukça duygusal, özellikle kadın seyirciler için "mendil" uyarısı yapmam doğru olur sanırım. Bundan sonrası izlemek isteyenler için üç nokta olarak kalsın.

Jojo Meyes'in çok satan kitabından uyarlanan hikaye zaten beyazperde için oldukça uygun bir hikaye barındırıyor. 

"Game of Thrones" dizisi izleyenler için (Khaleesi karakteri olarak) tanıdık olan Emilia Clark şirin, tatlı kız rolüne gayet uygun olmuş. Ama o zorlama mimikleri ve sürekli kocaman açtığı gözleri beni ara ara rahatsız etmedi değil!

PYine aynı diziden Charles Dance'i izlerken sürekli Tywin Lannister'ı izlediğimi hissettim. Game of Thrones sonrası bu etkilerin olması kaçınılmaz. Diziyi zileyenler ne demek istediğimi anlayacaklardır.

"Me Before You"(Senden Önce Ben) şöyle hafta sonu kafamı dağıtan, duygusal bir film izleyeyim diyen herkesi bekliyor.

Yorum Gönder

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates