Kayıp Balık Dory | Finding Dory

BBu sene izlediğim kadar animasyon hiçbir zaman izlemedim desem abartmış olmam. Sanırım ruhum biraz sakinlik, güven ve animasyonlardaki o hayal dünyasına ihtiyaç duyuyor bilemedim. Pofuduk koltuğa, elinizde çayınız kahvenizle gömülüp, keyifli animeler izlemek kadar çok az şey iyi geliyor insana.

Başlıktan da anlamışsınızdır ayıla bayıla izlediğimiz kayıp balık Nemo'nun arkadaşı Dory ve o da benzer bir macera yaşıyor. Bu yüzden Nemo'yu severek izlediyseniz, onun kadar tatlı bir hikaye sizi bekliyor.

Yönetmen:  Andrew Stanton, Angus McLane
Senaryo:     Andrew Stanton

Animasyon/Komedi  ·  97 dakika   · 2016   ·  ABD

Eİşte tatlı küçüğümüz Dory. Ailesiyle mutlu mesut yaşayan Dory'nin pek de küçük sayılmayacak bir sorunu vardır: Dory kısa süreli hafıza rahatsızlığından muzdariptir - ailesi kendisine bunu hissettirmese de... Söylenen her şeyi 2 dakika sonra unuttuğu için defalarca sormakta ve hiçbir şeyi aklında tutamamaktadır. 

Anne babasıyla yaşarken bir şekilde sıkıntı olmayan bu durum Dory büyüdükçe biraz can sıkıcı hale gelmeye başlar.

KYaptığı yakın çevre keşiflerinden birinde dönüş yolunu hatırlayamayan Dory, birden kendini sonsuz maviliğin ortasında bulur. Ve hiçbir şey hatırlamadığı evine dönebilmek için zorlu bir yolculuk kendisini beklemektedir.

Bu uzuuuun yolculukta kendisine birbirinden ilginç ve tatlı karakterler de eşlik edecektir tabii. Yukarıda benim favorim ahtapot Hank'i görüyorsunuz. Dory ve Hank oldukça komik bir ikili oluyorlar.

Miyop köpek balığı Destiny ve o sesiyle beni benden alan beluga balinası Bailey de çok sevimli karakterler olmuş. Hemen her Pixar animasyonunda olduğu gibi karakter çok başarılı ve eğlenceli aktarılmış beyaz perdeye.

Sinemalarda dublajını izleyeceksiniz muhtemelen ama alt yazılı izlemeyi tercih ederseniz, filmin orijinal seslendirmelerinin ünlü isimler tarafından yapıldığı bilgisini de vereyim.

Ünlü talk-showcu Ellen DeGeneres Dory 'i seslendiriyor ve çok keyifli olmuş bence. Albert Brooks Marlin'i, Ed O'Neill ise favorim ahtapot Hank'i seslendiriyor. Dory'nin anne-babası sesleri de ünlü oyuncular Diane Keaton ve Eugene Levy'e ait.

Hem çocuklar hem de büyükler için çook keyifli, sizi okyanusların eğlenceli dünyasında götürecek tatlı mı tatlı bir animasyon Dory




Yorum Gönder

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates