Oyun | Nerve

BHayatımızı kolaylaştıran, bizi eğlendiren, onsuz olmayı düşünemeyeceğimiz sanal alemin korkutucu yüzünü parlak ışıklar arkasından bize gösteren bir film "Nerve"

Bir benzerini izlemiş olma ihtimaliniz yüksek ama yönetmenler Henry Joost ve Ariel Schulman film boyunca heyecan seviyesini yüksek tutmayı başarıyorlar.


Yönetmen:  Henry Joost, Ariel Schulman
Senaryo:     Jeanne Ryan (kitap), Jessica Sharzer
Oyuncular: Emma Roberts, Dave Franco, Emily Meade

Aksiyon / Gizem  ·  96 dakika   · 2016   · ABD

ESanal alemde istediğiniz kişi olabilirsiniz. İstediğiniz gibi hareket edebilir, karakterinizi dilediğiniz gibi yansıtabilirsiniz karşıya. Filmin kahramanlarından iyi kız Wee de biraz böyle... Tatlı, sessiz bir komşu kızı olmasına rağmen, içinde sakladığı canavarı bir anda çıkartıveriyor ortaya. Nasıl mı?

Internet üzerinde oldukça popüler olan ve yapabileceklerinizin sınırını size bırakan bir oyun sayesinde. Oyun, ilk basamakla başlıyor, size bir görev veriyor. görevi bitirdiğinizde banka hesap numaranızdaki rakam yükseliyor. Tabii işin sırrı, verilen görevin giderek daha zorlaşması ve cesaret gerektirmesi.


KPeki bu görevleri kim veriyor diyecek olursanız, oyuna katılanları canlı olarak izleyen seyirciler. Seçimler gidişata göre yapılıyor ve böylece görevler hem tahmin edilemez oluyor hem de bir dizi tadında geliyor ekran karşısındakilere...

İşte Wee'nin rakibi Ian'la tanışması da böyle oluyor. Seyirci ikisini birbirine yakıştırıyor ve birlikte yapmaları gereken görevler veriyorlar.

Finale yaklaştıkça giderek oyunun içinde en iyilerin ve en cesurların kalması oyunu iyiden iyiye heyecanlı hale sokacaktır.

PWee rolündeki Emma Roberts çoğumuzun severek takip ettiği bir oyuncu ve bu rol için gayet uygun bir seçim. Partneri Dave Franco ile harika bir ikili oluşturmuşlar- özellikle lüks bir mağazada kendilerine verilen görevi yaparken onları izlemek pek bir keyifli :)


Karşımızdakilerin insan olduğunu unutunca, tek bir tuşla nelere sebep olabileceğimizi görmek açıkçası oldukça korkutucu. Bir tek bireyin bile bazen farkında olarak bazen de olmayarak bir bütünün parçası olması ve düzeni böylesine etkileyebilmesi bir kez daha çarpıyor yüzümüze...

Ama keşke bu gücümüzü ortak bir ses çıkarmak için harcayabilsek! Sanırım filmi izledikten sonra çoğu kişinin kendisine sorduğu soru bu olacak.Yorum Gönder

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates