Maden | The 33

Ne zamandır aklımda olan bu filmi izlemek için nihayet bu hafta vakit buldum."Maden" bizim gibi deprem gerçeğini yaşamış toplumlar için çok daha fazla etkileyici olacak bir film.

Herkesin nasıl seferber olduğunu, kamuoyu oluşturup madencilerin kurtarılmaları için mücadele ettiklerini izlerken göz yaşlarınızı zor tutacaksınız.Yönetmen:  Patricia Riggen
Senaryo:     Mikko Alanne, Craig Borten
Oyuncular: Antonio Banderas, Juliette Binoche, Rodrigo Santoro, Gabriel Byrne

Biyografi/Drama  · 127 dakika   · 2015   ·  Şili, ABD

Film, 2010 yılında Şile'de göçük altında kalan 33 madencinin kurtarılmasını konu alıyor. Muhtemelen bu duygusal hikayeyi siz de gazete ve televizyonlardan takip ettiniz.

Her anı canlı olarak yayınlanan bu kurtarma çalışmasının film olarak vizyonlara gelmesi de çok gecikmedi. Planlı çalışma ve inançla nelerin başarılabileceğini izlemek her zaman olduğu gibi son derece umut verici!


Konusu gereği oldukça duygusal işlenebilecek bir yapıda olan filmde o ağır havayı hissetmiyorsunuz. Tersine bir mücadele ve yaşama tutunma hikayesi anlatılmış. 

Tam 66 gün boyunca toprağın altında madencilerin nasıl bir mücadele verdiklerini görmek gerçekten izleyende inanması zor bir his bırakıyor. 


Filmin sonunda yönetmen Patrica Riggen hoş da bir sürpriz yapıyor izleyenlerine, keyifle kapatıyor perdeyi.

İzlemesi kolay olmasa da, filmin sonunda herkesin kendi payına bir şeyler alacağı bir film olmuş "Maden" (The 33) En azından yaşanmış böyle bir hikayeyi izlemek için bile tercih edilebilir.

**"Maden"in Oscarlı pek çok filme müzikleriyle imzasını atmış James Horner'ın müziklerini yaptığı son filmlerden biri olduğunu ve filmin ona ithaf edildiği bilgisini de ekleyeyim.Yorum Gönder

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates