Karanlık Sular | The ShallowsYönetmen:
  
  Jaume Collet-Serra
Senaryo:
  
     Anthony Jaswinski
Oyuncular:
   Blake Lively, Oscar Jaenada, Angelo Josue

Drama, Gerilim  86 dakika, 2016  

Benim gibi "Jaws" serisi ile büyümüş biriyseniz, deniz ve köpek balığı filmleri hep ilginizi çekmiştir. O yıllarda bu filmin deniz-severler yaşattığı büyük korku, hala yüzerken aşağılara kaçamak bakışlar atmamızla kendini belli eder. 

İnsanın kendini güvende hissetmediği ve hareketlerinin kısıtlı olduğu farklı bir yaşam alanında her daim 1-0 yenik olmasıdır belki de bu filmleri bilinçaltımızda hep canlı tutan.
"The Shallows" da "Jaws"ın açtığı yoldan ilerleyen heyecan dolu filmlerden biri...Bu kez başrolde Hollywood'un altın kızı Blake Lively, beyaz köpek balığı ve bir yaralı martıcık var. 


Meksika sahillerinde süren bu hayatta kalma savaşı yönetmen Jaume Collet Serra'nın da başarısıyla tam 85 dakika boyunca izleyenlerin heyecan seviyesini üst düzeyde tutabiliyor.

Annesini kaybettikten sonra biraz nefes almak isteyen tıp öğrencisi Nancy, kendini Meksika'nın el değmemiş bir sahilinde bulur.
Sörfçülerin en sevdiği yerlerden biri olan bu sahil hem dalgaları hem de güzelliğiyle Nancy'nin de aklını çeler.

Hepimizin içindeki çocuğun söylediğini Nancy de söyler: "Son bir kere daha, sonra çıkıyorum". Ama işler hiç de Nancy'nin planladığı gibi gitmez.

Film neredeyse tek kişilik kadrosu ve bilindik bir hikayeye sahip olmasına rağmen, 85 dakika boyunca kendini izletmeyi başarıyor. Zaten bu tarz filmlerde öyle özel bir oyunculuğa da gerek kalmıyor. 
Okyanusun karanlık suları ve köpek balıkları hikayenin yeterince heyecanlı olmasını sağlıyorlar.

Köpek balığı filmlerini sevenler ve özellikle Blake Lively hayranları filmi beğenecekler.

Herkese iyi seyirler!
Yorum Gönder

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates