Arınma Gecesi: Seçim Yılı | The Purge: Election Year

Ve nihayet beklenen gerçekleşti! Arınma gecesinin acımasız kolları bu kez politikacılara uzandı. Arınma Gecesi 2'yi izleyenler için bu pek şaşırtıcı değil muhtemelen çünkü bu işin siyasetçilerle bağlantısı verilmişti ve pek de temiz kokular gelmiyordu bu bağlantıdan.

Bu seriyi seviyorsanız beklentilerinizi az ya da çok karşılayacak ama bir şekilde tatmin edecek "Seçim Yılı". Bana göre serinin en sıkıcı filmi olsa da, konusu gereği zaten bol adrenalinle izliyoruz seyirci olarak.


Yönetmen:  James DeMonaco
Senaryo:     James DeMonaco
Oyuncular: Frank Grillo, Elizabeth Mitchell, Mykelti Williamson

Aksiyon/Korku/Gerilim  · 108 dakika   · 2016   ·  ABD, Japonya

Amerika'da seçimler yaklaşırken paralel bir gelişme de burada oluyor. 2 başkan adayımız var. Kadın adayımız Senatör Hillary Charlie Roan daha barışçıl ve buna bağlı olarak iyimser politikalar sunuyor seçmenlere - ki kendisini Lost serisinden de hatırlıyoruz)

YDiğer adayımız ise içinde muhtemel Trump hayranlığı taşıyan daha sert, daha kavgacı bir rakip. Sevgili dedektifimiz Leo Barnes tabii ki yine iyinin yanında, Senator Roan kendisine emanet.

Purge zamanı başladığında yine - her filmin en heyecanlı dakikaları bana göre- sirenler tüm ülke çapında çalmaya başlıyor, televizyonlardan güvenlik konusunda uyarı yapılıyor ve 24 saat sürecek bu avlanma süresince hiçbir hastanenin, doktorun vs. hizmet vermeyeceğini duyuruyor.

Bu kez evlerini korumaya alanlar arasında devletin kaymak tabakası politikacılar da var. Bu kez kovalamaca onlar için başlıyor ve biz yine bu tanıdık heyecanın içinde 1 saat 49 dakika kaybolup gidiyoruz.

Tİlk iki film gibi Seçim Yılı da bolca şiddet sahnesi içeriyor. Alışkın olmayanlar için biraz rahatsız edici olabilir ama filmin omurgasında zaten "şiddet" olduğu için kuşlu böcekli bir hikaye beklememek lazım. 

Serinin daha önceki filmlerini izlemediyseniz de "Seçim Yılı"nı takip edebilirsiniz ancak konuya daha hakim olmanız ve bazı sorularınıza cevap bulmanız için önceki iki filmi izlemenizi tavsiye ederim.

Yönetmenliğini ve senaristliğini (yine) James DeMonaco'nun yaptığı "Seçim Yılı"nda başrollerde Frank Grillo, Elizabeth Mitchell, Mykelti Williamson, Joseph Jullian Soria ve Betty Gabriel yer alıyor. Görüntü yönetmenliğini ise Jacques Jouffret yapmış.

Yukarıda daha önce de yazdığım gibi, serinin nispeten daha az lezzetli filmi olmasına karşın, "The Purge" serisini sevenlerin kaçırmaması gereken bir film.

Yorum Gönder

Designed by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates